| Punctsidelacapat a întrebat:

Prietenul meu mi-a propus sa incercam sa facem sex. Dar cand l-am refuzat pentru ca sunt prea mica s-a suparat straight face. Ce credeti m-ai merita relatia cu el? :-s Eu nu pot fi suparata pe el pentru ca il iubesc mult...

29 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca numai pentru asta te vrea e clar ca nu tine la tine.Tu spui ca il iubesti dar el ti-a demonstrat ca nu.De ce mai il tii langa tine?

| Punctsidelacapat explică (pentru darrio2007):

Pentru ca nu pot renunta asa usor la el sad. Dar voi incerca. :*

Răspuns utilizator avertizat
| Doηηa a răspuns:

Ar fi chiar culmea la 15 ani ai tai sa faci sex, cu atat mai putin cu unul care nici macar nu te respecta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce nasol pentru baiat, nu inteleg de ce s-a bagat intr-o relatie cu o copila, de aceea eu evita relatiile cu domnisoarele sub 19 intocmai din motivul spus in intrebare...motiv irelevant. stai tranquilla ca te va parasi el pe tine.

| h3r a răspuns:

Dacă s-a supărat acum se v-a supăra și mâine...
Vrei să-și bată joc de tine?
Dacă era băiat ok te aștepta, nu-ți propunea ceva la vârsta asta.
Lasă-l, vorba aia...nu te merită.
Gândește-te, te lași la el și după te lasă, crezi că o să stea cu tine la nesfârșit? Ei bine, nu.
Nu are rost să-l ierți, și așa n-o să-și ceară iertare sau să se schimbe, adică să înceteze cu subiectul ăsta! Ești micuță, ai tot timpul din lume să faci mai multe.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu vrea sa astepte si nu intelege ca acest lucru este important pentru tine si ca nu te simit pregatita pentru tine, nu.
Este posibil ca pe moment sa se fi suparat din cauza ca a fost dezamagit de raspunsul tau, insa daca pe viitor face presiuni asupra ta, din acest motiv, mai bine ai incerca sa ii pui capat.

| Danysan a răspuns:

Ca nu are minte de doi bani si ca vrea sa ti-o traga doar (scuza-ma )Un baiat care te iubeste cu adevarat nu se gandeste la asa ceva cel putin o perioada destul de lunga. Daca iubesti e de ajuns sa vezi persoana respectiva si iti e de ajuns.Nu sa incepi cu faze de genu (pe care numai spartii si Tampitii le folosesc ):-Demonstreaza-mi ca ma iubesti -sau ca ti la mine (adica cu o partida de sex)...patetic tipu. Daca mai incearca odata sa faca pe nesimtitu si sa faca pe suparatu sti tu ce sa faci!

| pietrean a răspuns:

Faptul ca ai avut taria sa-l refuzi,inseamna ca ai o educatie de nota zece,mai ales ca spui ca-l iubesti!
In cazul,in care,ai stat de vorba cu el si i-ai explicat ca nu esti inca pregatita sa-ti incepi viata sexuala si el nu apreciaza asta si te ocoleste in continuare,RENUNTA LA EL, si sa-l vezi cum o sa umble dupa tine cu limba scoasa.
In general, cei de teapa lui, cred ca SEXUL este ceva cu care se joaca si apoi il arunca la gunoi. Asa ti-a dovedit, ca nici el nu este pregatit pentru responsabilitatile vietii sexuale, mai ales din partea baietilor.

| Exilee a răspuns:

Asta nu este iubire, e doar....joaca ( pentru ca sa folosesc termeni "blanzi" si sa nu o numesc prostie )

| BlakeLively a răspuns:

Daca nu te asteapta inseamna ca nu te iubeste.

| R3sPeCt a răspuns (pentru BlakeLively):

De accord cu tine! ai mare dreptatewinking

| BlakeLively a răspuns (pentru R3sPeCt):

Mersi! :*

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru BlakeLively):

Cel mai stupid argument si de asemenea cea mai stupida scuza a voastra domnisoarelor!

| BlakeLively a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De ce crezi ca e 'stupida'?

| Negoiu a răspuns:

Trebuie sa te mai astepte daca tine la tine, sa mai consolidati relatia, intre timp poti sa incepi sa-l masturbezi, nu vad o problema in asta!

| hhhapciuuu a răspuns:

Da-l incolo! nu te lasa prada lupilor. pace

| loverboy111 a răspuns:

Cati aniai? Dacai ai 16 sau 15 nu esti chiar mica... oricum el merita. Tea obligat?! Ce doar a propus

| Punctsidelacapat explică (pentru loverboy111):

Am 15, facuti luna asta dar nu conteaza. Pentru relatii sexuale cred ca sunt cam micawinking. Nu, nu m-a obligat. Doar a propus dar cand l-am refuzat s-a suparat, s-a distantat.

| loverboy111 a răspuns (pentru Punctsidelacapat):

E si normal sa faca asa cand e refuzat... pentru ca se simte prost deoarece l-ai refuzat. Crede-ma cel putin 1 zi se indeparteaza un barbat cand e refuzat la fragoste asa ca ar tibui acum sa il intrebi, faci dragoste cu el si totul o'sa revina la normal.

| Omori a răspuns:

Nu,nu-l iubesti.Doar crezi asta.
La fel si el. Daca era vreo urma de iubire, nu reactiona asa.
Daca ramane distant ori devine insistent cred ca stii ce ar trebui sa faci.

| C26 a răspuns:

Mda straight face Ce sa zic. happy si fostul meu iubit a vrut asta, si la fel nu am vrut happy
Si eu i-am explicat de la inceput ca nu vreau, ca nu am simt pregatita. dar dupa ce a trecut timpul el a mai incercat odata, l`am refuzat, si se suparase happy si dupa ceva timp a mai incercat si la fel l-am refuzat, si atunci ne-am despartit happy Pt ca el era mult mai mare decat mine, si avea nevoie de asa ceva, poate ca ma iubea, dar nu indeajuns incat sa ma astepte pana ma simteam pregatita sa fac asta. happy
Te inteleg ca il iubesti mult, dar cred ca ar trebui sa nu astepti sa renunte el la tine, si sa renunti tu inainte, pentru ca daca ti-a cerut odata, o sa mai incerce, si poate atunci o sa se desparta el de tine si tu ai sa ramai suferind dupa el. sad Parerea mea, asa este cel mai bine.

| MissJJ a răspuns:

Mai stai sa vezi cum se comporta, daca se raceste sau insista cu sexul inseamna ca nu tine la tine si doar asta e scopul lui.

| FaithGaga a răspuns:

Poate el se astepta ca tu sa spui " da, sunt pregatita". Supararea nu e acelasi lucru cu sfarsitul relatiei! El a fost doar dezamagit ca tu nu ai acceptat. Totul depinde de tine, daca tu nu te simti pregatita, nu o face, deoarece iti va dauna!
Atata timp cat nu zice ca vrea sa se desparta de tine, e bine! Stai calma, o sa ii treaca supararea! happy
Succes!

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sincer daca nu te intelege ca nu esti pregatita Nu (nu mai merita relatia), presupun ca e genul ala care sta cu o fata doar din interes. Daca tu nu iti doresti asta nu o face si punct, daca se desparte de tine inseamna ca a vrut doar sa-si satisfaca nevoile cu tine si nu te iubeste cu adevarat.

| bya21bya a răspuns:

Nu merita cu siguranta... poate vrea dor altceva de la tine.

| RoxanaIonela a răspuns:

Nu merita, daca nu e in stare sa te astepte nu te iubeste asa ca tu de ce ai iubii pe cineva care nu te iubeste suficient? nu meritaaa