| bleakk a întrebat:

Programa de BAC e aceeasi ca in 2008 in momentul actual sau s-a schimbat?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Programa s-a schimbat, curricula nu. Dai bacalaureat acum la romana + istorie sau mate respectiv materia optionala + cele trei competente. Curricula insa a ramas aceeasi, materia din care invatai in 2008 la romana, matematica, istorie, goeografie etc. nu a suferit modificari.

| bleakk explică (pentru TheAce):

Asta am vrut sa stiu, scuza-mi exprimarea, curricula vream sa zic.

2 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

Se schimba de la an la an! Anu asta dai bac'ul doar la Romana, Mate si o alta materie la alegere, depinde pe ce profil ai absolvit. happy