| Ianna33 a întrebat:

Provocare! Cine scrie cea mai frumoasa declaratie de dragoste primeste fundita. Dar va rog ceva, fiti originali! Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,

Dintre atatea stele, te-am ales numai pe tine,
dintre atatea suflete pe pamant,
te-am ales pe tine, lucrul cel mai sfant pentru mine,
un singur lucru eu doresc, sa ma lasi sa te iubesc,
o zi fara tine, e fara rost, daca tu nu ai fi, nimic nu ar fi frumos,
esti aerul pe care il respir, esti iubirea vietii mele cu miros de trandafir, ce am eu mai de pret esti tu...numai tu, intelege-ma cand iti spun ca te iubesc, nu ma parasi...indiferenta ta m-ar durea, un ocean de lacrimi as varsa, daca ai pleca din viata mea, desi ti-am gresit uneori, desi poate nu m-am purtat cum trebuia, te-am iubit numai pe tine, tie ti-am dat dragostea, desi adesea ma intreb de ce eu te iubesc tocmai pe tine, am in minte un raspuns:tu esti sufletul din mine, de ar fi sa pleci de maine, nu stiu ce m-as face fara tine, o vorba de iubire sa imi spui, sa nu ma simt a nimanui, imi cer iertare daca vreodata din ochii tai vreo lacrima s-a intamplat sa cada, daca am spus ceva la suparare, iti cer din sufletelul meu iertare...ar atatea sa iti spun, nu imi gasesc cuvintele, dar cred ca cele mai importante sunt sentimentele, mi-as
da si sufletul din mine, sa ramai mereu langa mine, nu stiu daca simti la fel, dar eu te iubesc enorm, si mii de alcrimi as varsa daca m-ai alunga din viata ta, spune-mi ca vei ramane macar un minut cu mine, spune-mi ca iti pasa, macar putin, da-mi o sansa, o firmitura de iubire de mi-ai oferi, ti-as multumi si ti-as zambi, ma multumesc si cu o vorba buna de la tine din gura, cu orice gest din partea ta, as simti ca traiesc iubirea mea, dar am ramas doar eu in noapte, nu te mai simt, esti prea departe, toate lacrimile mele nu se vor mai opri, doar atunci cand tu la mine vei veni...
voi pastra mereu in suflet, al tau dulce si frumos zambet, ti-as da si luna, marea, stelele sa vi o clipa langa mine,
nu stiu de e prea tarziu, sti cat insemni pentru mine,
multe ar fi de zis, multe imi trec prin minte, dar ele raman doar niste cuvinte,
te iubesc si te astept sa te intorci la mine, am si eu suflet,
te vreau pe tine!
kiss creatie originala, pup!

18 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ai ochi negri ca cafeaua, esti dulce ca carameaua.rolling on the floor
Te iubesc cand dormi.smug

| oz a răspuns:

Pai stai putin...prin natura ei...declaratia de dragoste se face persoanei iubite... daca este postat pe un site...sunt niste vorbe goale...si atat.
Se "vede" de la o posta... ce e din suflet...si ce e de pe net.

Janina
| Janina a răspuns:

Tu esti bucatica de paine care indestuleaza gugustiucii happy

| SweetCandy a răspuns:

Te iubesc...sincer si simplu e cel mai frumoshappy

| Artemiss a răspuns:

"De ce sa ma incurc in metafore, de ce sa vreau sa par ceea ce nu sunt, ma cunosti prea bine, asa ca iti spun te iubesc si am sa iti dovedesc asta in fiecare secunda din viata mea."

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Ce e acolo, o declaratie de dragoste... pentru cine? Pentru yanna111 care cauta dragostea la geam... trist pentru tine!

| PauLa.M a răspuns:

Te iubesc inexplicabil!

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Aseara te-am visat, erai atat de frumos incat nimic nu mai conta, iar eu dabia indrazneam sa te privesc caci imi era teama sa nu dezleg misterul frumusetii tale. Timpul plecase lasandu-ne singuri, lasandu-ma sa iti ascult tacerea si sa inteleg fiecare vorba pe care tu n-o spuneai.(nu este originala, sper sa-ti placa)
:*

| mada. a răspuns:

Pt mine un simplu "te iubesc" ajunge...nu e alta declaratie mai frumoasa decat asta, atunci cand e cu adevarat sincera:-)

| lplostonyou a răspuns:

Doar o dorinta

Dacă aş putea avea doar o dorinta,
Mi-as dori să ma trezesc zi de zi
la sunetul respiraţiei tale pe gâtul meu,
căldura buzelor tale pe obrazul meu,
atingerea degetelor pe pielea mea,
si simtind bataile inimii tale impreuna cu a-le mele...
Ştiind că n-am putut găsi acel sentiment
la nimeni altcineva decat la tine.

| lplostonyou a răspuns:

Auzi bent0108? tu nici nascut nu erai cand m-a jucam eu prin nisip, asa ca te rog frumos, ca eu nu te-am atacat pana acum. Da-ti demonstrez ca pot sa fiu si aldracului daca o cauti cu lumanarea.Si cei cu nr ala ``0108``e cumva vreun numar stantat pe bratul tau?

| Ianna33 explică:

@ ashley, nu caut dragostea la geam, am gasit-o deja...

| Ianna33 explică:

Daca il/o iubesti cu adevarat, dragostea ta va invinge. Ai incredere! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok...
cand te-am intalnit ziua a fost mai scurta...pentru ca soarele s-a oprit in loc sa te priveasca si sa-ti admire calitatile divine...am stiut din prima clipa ca viata mea nu va avea niciun rost daca tu nu vei vrea sa mi te alaturi in drumul lung pe care il mai am de strabatut...primul tau zambet...primul nostru sarut...primul,, te iubesc''au trecut atat de repede dar ma bucur ca in fiecare zi am ocazia sa dau timpul inapoi si sa le simt iar si iar caci stiu ca tu mi le vei repeta la infinit...as vrea sa-ti spun cat de mult te iubesc si cat de mult insemni pentru mine, dar buzele mele nu mai suporta presiunea de a nu te avea langa ele...love struck stiu ca nu ma vei parasi niciodata si ca vei face totul sa ma fac fericita caci acelasi lucru il voi fac si eu pentru tine...sunt seri in care adorm plangand si multumindu-i lui dumnezeu ca mi te-a dat, caci pariez ca in ziua in care te-ai nascut era ploie, dar nu ploua, cerul plngea pentru ca isi pierduse cel mai fr inger... TE IUBESC!

asta e pe moment si originalitate 101%! te pup kisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc cu spumele la gura,
Asa, ca-n prima zi de viata,
Da' acum parca semeni cu o rata,
Cand ma uit la tine, dup-atata bautura.
@stillavirgin31m
Daca asta le spui tu duduilor, inteleg nick-ul tau. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@padure virgina
Tu inca te joci cu ea prin nisip...nick-ul tau o spune, nu eu. Asa...iti mai spun si ca nu iti sta bine sa fii ironic. Nu iti iese. Nu le nimeresti. Numarul ala e data nasterii, asta ca sa iti dau si o explicatie. Trimiterea catre tatuaje, implicit cocalari, o ignor. As fi putut sa ma leg si eu de ochelarii tai, dar nu are rost. Esti invizibil. Si virgin. De poezii te sfatuiesc sa te lasi. Nici la astea nu te pricepi. Si ca sa iti mai dau un argument, afla ca poetul si analfabetul sunt doua entitati(fiinte, ca sigur nu stii ce e o entitate) total incompatibile(care nu se suporta, care nu se pupa). Nu poti face versuri cand tu scrii "m-a jucam". E de porc.
PS: Acum, ca am cautat-o cu lanterna, astept sa imi demonstrezi ca poti fi si al dracului. Virginule! (nu eu am zis, nick-ul tau a facut-o)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@virgin31-singurul virgin de pe TPU, nu incerca sa faci ironii, nu te pricepi:
,, Auzi bent0108? tu nici nascut nu erai cand m-a jucam eu prin nisip''
Crede-ma ca @bent s-a nascut, a crescut, si-a pierdut si virginitatea, iar tu inca te mai joci cu ea prin nisip.Nu eu am spus-o, asa se deduce din ceea ce ai afirmat tu.
,, m-a jucam''
,, Si cei cu nr ala ''
Cred ca trebuie sa fac pe Pruteanu cu tine si sa-ti dau lectii intensive de gramatica, nu te pot lasa sa te prezinti asa in fata fetelor.Vezi,de aceea inca esti virgin.Multumeste-mi! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc de cand te-am vazut m-am indragostit de tine mereu mi-a fost frica ca te pierd dar acum ca team pierdut nimic nu mai conteaza pentru mine vreau sa mor nu mai am pentru cine sa traiesc daca nu te am pe tine te iubesc ata de mult incat nu te pot da uitari ingerashul meulove strucklove strucklove struck