| LilianaT a întrebat:

Sa vedem cine scrie cea mai frumoasa declaratie de dragoste.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Nu credeam intr-o iubire adevarata, nu credeam ca voi gasi fericirea, nu credeam ca voi mai fi fericit vreodata dar toate acestea mi s-au intamplat de cand te-am cunoscut pe tine.Acel zambet dragut pe care ti l-am remarcat prima data nu il pot scoate din cap.Ciudat cum te-am gasit in atata lume si mai ales ca esti langa mine.
Alaturi de tine nu imi este teama de nimic.M-ai invatat tot ce nu stiam, mi-ai dat incredere in mine, m-ai facut sa zambesc din suflet, sa fiu fericita si mai ales sa iubesc cu adevarat.Ai fost alaturi de mine nu numai in momente bune, ci si in cele rele.Iti multumesc ca nu ma lasi niciodata sa cad si ca ma ajuti sa ma ridic si sa o iau mai departe.Cu tine totul este posibil. Fara tine viata mea nu ar avea nici un sens.Tu esti tot ce am mai bun pe lumea asta, iar fara tine nu as fi eu.
Te iubesc mult si niciodata nu voi schimba astahappy

24 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Schingiuita si legata in lanturi ma simt cind nu esti linga mine. Viata isi pierde sensul, sa ard, sa fiu biciuita e nimic pe linga chinul ce simt cind nu ma mai suni si nu mai dai nici un semn de viata.

| pinkflower a răspuns:

Atunci cand Domnul Dumnezeu ne-a creat, a creat drumurile noastre in asa fel incat inimile noastre sa se intalneasca si sa se indragosteasca. Drumurile noastre neau fost destinate pentru a trai o viata frumoasa inmiresmata cu atata iubire. Am nevoie de tine ca pestele de apa, ca omul de aer si mai ales...ca mine de tine. Te iubesc pentru tot ceea ce este si pentru ca ziua alaturi de tine este de 100 x mai frumoasa alaturi de tine. Te iubesc...
Sper sa iti placa.happy
Pa-pa!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ce declaratii draga, a fost de-ajuns o privire cu ani in urma, am zis ca el este aerul pe care il respir si au trecut 25 de ani de la casatorie...
O zi frumoasa sa aihappy

| がさいゆの a răspuns:

In al meu intuneric, tu imi esti lumina, te regasesc, tu ma ajuti sa redescopar viata.Atingerea ta ma incalzeste privirea ta imi da putere zambetul tau imi da placere.Stiu ca impreuna nu vom fi, deoarece cand iti vad sufletul ma intuneci, tu iubirea mea.Stiu ca ma urasti, dar eu nu ma pot opri din iubit.te rog, lasa-ma sa-ti mai vad ochii inecati in lacrimi inca o data pentru a muri. Si astfel daca o persoana te uraste, nu inseamna ca nu ai voie sa o iubesti.

| EndouMamoru a răspuns:

"Atunci cand te privesc, se opreste timpul in loc"

sa nu o confundati cu

"Atunci cand te privesc, mi se opreste ceasul'"laughinglaughing

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Canta-i sau doar spune-i persoanei iubite versurile urmatoare : "Dragostea mea e ca o stea, nu ma poti vedea mereu, dar stii ca sunt mereu acolo."-Demi Lovato-My Love's Like A Star

| Azµre a răspuns:

Frumoaso,
ţi-s ochii-aşa de negri încât seara
când stau culcat cu capu-n poala ta
îmi pare
că ochii tăi, adânci, sunt izvorul
din care tainic curge noaptea peste văi
şi peste munţi şi peste seşuri
acoperind pământul
c-o mare de-ntuneric.
Aşa-s de negri ochii tăi,
Iubita mea.

Acum dacă am greșit la reproducere, asta e au trecut ani de când am învățat această poezie.

Poezia Izvorul Nopții - Lucian Blaga.

| Oana92 a răspuns (pentru Azµre):

Mai azure eu cred ca tu esti mai romatic si mai original de atat...

| Mihaela_Rotar_Oana_1992 a răspuns (pentru Azµre):

Ce frumoasa poezie. Ce romantic poti sa fii. Nu stiam ca scrii poezii asa de frumoase. Cine poate fii iubita asta cu ochii negrii? Imi spui si mie. Sunt uimita.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

O poezie.
"Cand nu iti spun ca te iubesc sa stii ca te iubesc mai mult
Esti un parfum sublim ce-l simt, fara cuvinte...
E uneori prea greu de spus, prefer sa tac si sa ascult
Cand numar printre picaturi vechi juraminte...
Cand uit sa-ti spun ca te iubesc, sa nu tresari in visul tau
Si sa nu crezi ca te-am pierdut printr-o uitare...
Secunda-ti sunt intr-un abis, esti clipa sufletului meu
Prin intunericul prea dens te-mbrac in soare...
Cand nu ti-am spus ca te iubesc, te-am mai iubit inca odata
Si nestiind ca te ador, mi-ai plans in brate
Smaraldul trist din ochii tai m-a tot strigat ca altadata
Lasand durerea ce-o simteai sa ma agate
Cand nu-ti voi spune te iubesc, sa stii ca te iubesc din nou
Si-ti scriu pe buze un sarut ce nu te minte
Nu ma-nvata cum sa te chem in noapte cu al meu ecou!
Eu stiu sa-ti spun ca te iubesc fara cuvinte..."
Eventual un simplu "Te iubesc" privindu-l in ochi e cea mai frumoasa declaratie happy.

| gazza01 a răspuns:

Un simplu "te iubesc" nu merge? happy

| Music4life a răspuns:

Dragostea-i ca aurul, trebuie sa muncesti din greu, sa sapi ca sa poti obtine un minereu ce-ti aduce fericirea. Ei bine stiu ca a trebuit sa muncesc din greu dar am gasit cel mai frumos minereu existent pe acest pe pamant, zambetul tau!

| paceandlove a răspuns:

Nu pot sa-ti spun in cuvinte ce simt, un te iubesc simt ca nu e de ajuns cand te vad toate ziua mi se lumineaza am ochii numai si numai penteu tine, iti ador zametul pentru mine esti perfect\a nu ai nukiun defeect esti soarele meu esti aeru, apa care, fara el nu pot respira te ador viata mea

| blondutza92 a răspuns:

Tu eşti al meu şi eu voi fi a ta,
Şi mulţumesc nespus lui Dumnezeu!
Rămâi ca o pecete-n viaţa mea,
Ca să privesc cu drag doar chipul tău!
Tu eşti un dar şi veşnic vei rămâne
Ca o comoară sfântă-n viaţa mea,
Pe Dumnezeu Îl laud pentru tine,
Căci nu putea ceva mai bun să-mi dea.

| nursa a răspuns:

Un simplu " Te iubesc! " daca e sincer e d-ajuns big grin. Daca iubitul meu vine la mine cu unul dintre romanele de mai sus : 1. Pana termina ma plictiseste. 2. Jumatate din lucrurile care le spune nu le simte sau nu le intelege. 3. Daca realizez ca textul este de pe TPU s-ar putea sa inceapa si-o cearta laughing.

| MihaiBlondu a răspuns:

Un simplu Te iubesc

| Láríìśàá a răspuns:

" Nu pot să-ți zic mereu te iubesc, dar te mulțumesc cu un sărut ".

| allesssyaat a răspuns:

Esti o iubita foare frumoasa, te ador din inima mea te iubesc dragostea mea te voi saruta pentru dragalasenia ta pe care mi-a dai

| Enigel68 a răspuns:

Ascultă! Universul știe că inima mea îți aparține, că sufletul meu este grădina în care tu sădești surâsul tău, iar cu el dezgheți zăpezile care din când în când troienesc gândurile mele...Cuvintele tale sunt asemenea unui colind care vestesc nemurirea sufletului meu. Mână în mână vom cuceri eternitatea cu iubirea noastră!

| Mihay_Remus_1994 a răspuns:

Oare cum sa iti spun ca te iubesc? Imi este teama sa spun ceea ce simt. Mereu ma gandesc la tine si la mine. Oare tu ma placi, oare o sa fie ceva intre noi? Vad ca tu dai semne dar sunt prea marunte, as vrea ceva precum un TE IUBESC

| Marton_Andreea_1997 a răspuns:

Inima mea picteazacu culori,picteaza amintir,dar vad ca s-a razgandit,a pictat chipul tau in mintea mea simpla,nu ma asteptam, acel chip atat de simplu,si acei ochii care te fac sa ii privesti mereu,in prima secunda,tot ce vreau acum esti tu,acel baiat, cu nume.un nume pe care il ador, care a ramas tiparit in inima mea, stii ce vreau sa ramana amintiri, imbratisarea ta.sarutul tau,privirea ta, mainile noastre legate, mintea mea colorata cu imaginea ta, lacrimile care au fost varsate pentru tine, acei ochii care ma priveau foarte dulce. stii ce simteam cand ma priveai? simteam ca as vrea sa mor cu gustul buzelor tale pe ale mele, smteam ca as vrea sa imi ramana parfumul tau pe hainele mele, cu imbratisarea bratelor tale calde vreau sa mor, cu atat as vrea sa raman. acum as vrea sa fiu cu tine si sa radem si sa plagem, sa ne iubim, sa ne imbratisam, as vrea sa traim amandoi impreuna, sper ca odata sa ma iei in brate, si sa ma saruti, sper dar visele se spulbera, sanse nu sunt, dar lupt pentru tine, trec de lacrimi, trec de ce imi spune creierl, ascult inima, vreau sa te am langa mine, sa te tin de mana, si sa imi pot oprii emotiile, doar atat, coloreaza-mi viata te rog