| TREE1 a întrebat:

Puteti sa-mi dati nume de specii de pesti? happy

Răspuns Câştigător
| RoXyRaLu a răspuns:

Amurul Alb, Babusca, Avat, Beldita, Biban, Bibanul Soare, Caracuda, Caras, Crap, Fitofag, Lipan, Mreana, Pastrav, Platica, Rosioara, Salau, Somn, Stiuca, Tipar, Scrumbia Albstra. (astea sunt specii de pesti ce pot fi pescuiti in apele din Romania)

5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Crap,somn,somon,biban,stiuca,lin,lipan,pastrav,salau,tipar,caracuda,fusar,salau,cega,piranha,Corydoras,lostrita,morun,fitofag,caras,babusca, sper sa iti fie suficiente, daca nu uite aici mai multe specii:
http://www.pescuitinfo.ro/specii-pesti

| cristiiiiiii a răspuns:

Crap,fitofag,biban,pastrav,stiuca,somn,salau,macrou.
astea le stiu

| InnocentLoovee a răspuns:

Amurul Alb, Babusca, Avat, Beldita, Biban, Bibanul Soare, Caracuda, Caras, Crap, Fitofag, Lipan, Mreana, Pastrav, Platica, Rosioara, Salau

| para001 a răspuns:

Crap,somon,somn,caras