| Hangover a întrebat:

Reincarnarea...Salut TPU happy am o intrebare despre reincarnare si oameni care au trait in vieti anterioare. O fi adevarat. Am cateodata senzatia de Deja Vu desi evenimentul la care am senzatia nu l-am mai intalnit in viata asta, sau imi amintesc lucruri ce nu le-am facut. Nu zic ca sunt o ciudatalaughingsau ca neaparat m-am reincarnat insa e ciudata treaba asta... oare este adevarat?

5 răspunsuri:
| TRANSVERSAL a răspuns:

Nu este adevarat, iar daca ai avea o legatura mai stransa cu Dumnezeu si vei citi Biblia vei vedea cu argumente ca nu exista asa ceva in religia ortodoxa si nici la celelalte

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se poate numi,, imaginatie.Omul cade deseori in,, plasa,, unor oameni care exploateaza tendinta noastra de a dori ceva iesit din comun. Orice religie are doua scopuri-a ne face sa ne simtim controlati de cineva si de a ne diminua teama de moarte.

| Cosmotel a răspuns:

Nu cred in reincarnare si nici in viata de apoi big grin
am si eu multe senzatii de deja-vu si cica cei care au foarte multe sunt predispusi la batranete sa se imbolnaveasca de alzheimer laughing
cine stie. poate-s niste simple coincidente sau doar situatii foarte asemanatoare si noi le confundam big grin

| frikk a răspuns:

Exista.iar lucurile care ti le amintesti
or fi lucruri din existenta ta anterioara.

| Sindrex a răspuns:

Ai visat vreodata ca ai fost intr-un loc nu ai vazut niciodata locu acela dar acel loc era atat de cunoscut big grin

accelea sunt imaginile din viata anterioara happy big grin