| CriStiNa_2000 a întrebat:

Sa trec direct la subiect! Cunosc un baiat de ceva vreme...si suntem impreuna. dar el mai este cu o fata.de 1 an d zile.si i-am zis so lase daca no iubeste.deoarece o bate mereu, ii vorbeste urat, si sta cu ea pentru bani! Si mi-a spus ca nu poate so lase ptc il ajuta cu bani si ca a fost mereu langa el in acel an. Sincera sa fiu tin f mlt la el, dar nu pot sa-l impart cu ea.oh go on Ce pot sa fac?sadFUNdITA.

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
In mod sigur e ceva dubios la mijloc, si stiu ca n-o sa crezi niciun cuvant din ce iti voi spune mai departe, insa te sfatuiesc sa incepi sa te distanteti de el. Te-ai gandit vreodata ca nu este ceea ce pare? Si 'cealalta' prietena a lui este o fiinta umana. Daca o bate si ii vorbeste urat, crezi ca asta nu se poate aplica si la tine in viitor?
Si chiar si asa, notiunea de a avea doua prietene in acelasi timp mi se pare nonsens.
Nu il cunosc nici pe el, nici pe tine, dar baiatul acesta este doar un profitor si un mincinos. Te sfatuiesc sincer sa il abandonezi, inainte sa fie prea tarziu si sa ajungi sa fii folosita la fel ca actuala sa iubita.
Mult succes. sper sa te gandesti la ce ti-am scris mai sus.

7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Iti place sa fii a 5. a roata? cred ca nu.si daca pe ea o bate, de ce nu te.ar bate si pe tine? ori ii spui fetei ca el e cu ea doar pentru bani, ori te desparti de el.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Mie mi se pare ca baiatul asta nu merita ca tu sa ti la el, avand in vedere ca este cu fete doar pentru bani si se poarta pe deasupra si urat cu ele, dupa ce ca il ajuta atat de mult. daca as fi in locul tau as incerca sa ma debarasez de tot de el, pur si simplu sa-l scot din viata mea, pentru ca mi-ar fi teama ca nu cumva la un moment dat sa faca cu mine exact cum a facut si cu cealalta.

| noktambul a răspuns:

Fii cuminte! O sa te bata si pe tine pentru bani. Nici nu merita sa bagi in seama un astfel de specimen care bate fete si mai vrea si sponzorizari. Cum dracul poti sa tii "f mlt" la asa cineva?!

| DevilLife a răspuns:

Deci wow:O...Pai in primul rand toata situatia bietei fete nu iti da de gandit? Adica Hello! daca face la fel si cu tine? Stii, greu e prima oara sa lovesti o femeie, sa ii vorbesti si mai ales, sa o lasi pentru alta... Poate ca tii tu mult la el dar totusi nu e frumos ce faceti.Ai si tu vina ta dar si el.Nu poate sa o lasestraight facepfff sa fim seriosi e barbat, el ar trebui sa aduca banii si nu sa ii ciordeasca de o fatawhistling

dar fie sa trecem la partea importanta pentru tine... vorbeste cu el si explica-i ca nu e bine ce face si ca daca te vrea ar trebui sa renunte la ea. iar ceea ce priveste partea financiara, pai ganditi-va amandoi la o solutie care sa il ajute si pe el dar si pe tine. daca totusi te hotarasti sa ramai cu el, eu zic sa ai mare grija pentru ca poti pati ca actuala lui iubita, sa fi batuta si luata la **** de unu care nu e in stare sa respecte si sa isi castige banii.

poti sa te superi pe mine pentru ce ti-am scris dar, asta e adevarul...sau cel putin asa il vad eustraight face

| yumeee a răspuns:

Un bărbat care dă într-o femeie, nu e bărbat.
Faptul că el se simte puternic lovind o fiinţă infinit mai firavă decât el, e deplorabil.
Mi-e scârbă de astfel de rataţi.

| Nu a răspuns:

De ce ai tu proasta impresie ca i-o fi rusine sa dea si in tine? rolling on the floor

| CriStiNa_2000 explică:

Aveti mare dreptate toti, JURcrying