| Gabriel124 a întrebat:

Sal
De cand am scris ultima oara despre situatia mea Complex de inferioritate.
M-a facut si m-ai mult sa i-mi pierd increderea in mine.
Am incercat sa ma schimb sa fiu o alta persoana, sa  socializez m-ai mult,  sa nu m-ai fiu o persoana  timida (retrasa).
Am incercat sa ma integrez in grupurile de oameni cu care lucrez
Am incercat sa fiu un punct de sprijin pentru cei care i-mi cereau ajutorul.
Ma las-am chiar pe mine ca sa ii ajut pe ei.
Am intilnit oameni de cuvant si oameni care au profitat de bunatatea mea si m-au inselat.
Dar stiind asta am continuat, am vrut sa vad cat poate merge lacomia unui om.
 Am vrut sa fiu vazut ca omul care sunt Linistit de incredere, sufletist, cu bune maniere.
Am tanjit dupa atentia lor am vrut, ca oameni sa ma vada asa cum sunt.
M-am saturat ca tot timpul sa ma intreb cu ce am gresit.
 Ce m-ai pot face sa ma schimb, ca oameni sa ma intelega.
M-am saturat de singuratate.
M-am saturat sa ma intreb tot timpul daca oameni care ii  cunosc ma vor insela si minti  ca restul care au facut-o.
Ar fii m-ai multe de spus dar ma opresc.

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

Oamenii sunt și răi și buni, iar faptul ca ști acest lucru te ajuta sa nu ai așteptări prea mari de la ei. Ca să te apropii de cineva e bine să îl cunosti bine inainte.Sa vezi dacă are aceleași preferinte ca tine. Continuă să fii bun cu altii și fa acest lucru dezinteresat. Răspunde la rau cu bine, învinge răul prin bine. Asa indiferent ce fac cei din jur, tu esti multumit ca ti-ai facut partea și ai un nume bun, la cei care contează cu adevărat.