| Pablo2013 a întrebat:

Sal Tpu.Am o intrebare legata de timiditate.Eu cand sunt cu prietenii sau cu colegii nu am nici o problema, radem glumim e ok dar timiditatea mea e pentru fete straine.Acum prietenii mei se vor duce la fotbal (mie nu-mi place fotbalul) pentru ca a venit vremea faina si eu voi ramane mai mult singur pe acasa si urasc asta pentru ca mie imi place mult pe afara.Eu am fost exagerat de timid, in generala mi-am pierdut increderea de sine si cam pana in clasa a 10-a la liceu tot asa a fost pana am inceput sa fac sport si m-am dus intrebam informatii pe unii oameni de pe strada sau angajati a unui magazin.Mai mult am intrebat fete lucrurile astea pentru ca de ele aveam mai mare timiditate.Pana aici am rezolvat dar e problema ca nu stiu, nu am curaj parca sau nici nu stiu cum sa intreb ceva personal o fata.Imi puteti da idei cum sa cunosc o fata sau niste fete de treaba (nu in club sau in baruri) si cum sa incep conversatia cu ea sa nu fie o conversatie penibila si eventual cum sa-mi fac o amica sau iubita? Am 18 ani. Timiditatea nu a venit peste noapte si nu va trece peste noapte dar sunt hotarat sa ma schimb pentru ca stiu ca nu sunt prost si pot realiza multe in viata.Multumesc mult si spuneti ce credeti voi in legatura cu asta sau daca ati fost si voi asa!

1 răspuns:
| Burondo a răspuns:

Sunt si eu asa inca... dar pot spune ca incep sa..imi "revin".(am 15 ) deci. incerca mai intai sa vorbesti cu o fata care nu e ff populara, fitoasa, cu prea multe pretentii, asta te va face sa comunici mult mai bine.Sunt sigura ca asta te va face sa ai o mai mare incredere in tine, astfel dupa ce te imprietenesti cu tipa "modesta" poti sa te bagi in seama si cu tipe de "un rang mai inalt" ca sa zic asa.PS prima tipa care sa o alegi sa nu fie prea ciudata laughing gen sa nu te umilesti singur. Sper ca te-am ajutat cat de cat