| Spitz10 a întrebat:

Sal tpu.Vara asta stateam cu o fata de la mine din clasa, dar fara sa stie nimeni.Si fara un motiv am rupt legatura si am ramas prieteni.Dar anul asta a venit un tip nou in clasa,si o place, si ea il place si i-a spus ca daca nu mai injura au sanse sa fie impreuna, si lui ii convine.E cel mai bun la fotbal si a facut si 3 ani de box.Si eu nu pot sa nu ma gandesc la ea.Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Mademoiselle18 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti in primul rand cine a rupt legatura "fara motiv", tu sau ea? Daca a rupt-o ea incearca sa afli de ce.Nu te poti desparti de o persoana pur si simplu.In cazul in care ai rupt-o tu consider ca trebuie sa-ti asumi faptele si sa o lasi in pace. Sper ca te-am ajutat happy

| Spitz10 explică (pentru Mademoiselle18):

Nu a rupto nimeni, pur si simplu nu mai aveam unul de altul timp, mai ales ea, si chiar cand aveam timp de ea trebuia sa faca altceva.Si tot asa.Dar cred ca e si vina mea pentru ca a zis ca am putea fi impreuna(nu eram oficial impreuna, dar ne placeam mult)si eu am zis ca nu ar fi chiar ok pentru ca colegii mei nostri sunt prosti si ar rade de noi.Dar am mai vorbit ceva timp dupa asta.

| Mademoiselle18 a răspuns (pentru Spitz10):

Nu cred ca ar fi trebuit sa te intereseze ce cred ceilalti daca tu tineai la ea.Din moment ce voi nu erati oficial impreuna [din cauza ca pe tine te interesa mai mult ce cred ceilalti] consider ca nu avea nici o obligatie fata de tine. Poate ai putea sa vorbesti cu ea si sa-i spui ca vrei sa fiti impreuna si nu mai conteaza parerea altora.

| Adelyn24 a răspuns:

M a arata-i tipului cinei sefu, dai o bataie sai arti ca cine esti tu happy

| Spitz10 explică (pentru Adelyn24):

O facut 3 ani de kick boxing, nu il pot bate.Si in plus, fostei mele prietene nu ii plac bataile si injuraturile si astea.

| BlackAngell294 a răspuns:

Sa o lasi in pace...