| Anonim1842 a întrebat:

Vreau sa-mi fac o iubita pe la liceu dar problema e ca sunt cam timid si nu am acel caracter pe care il au alti colegi si sunt putin retras pur si simplu gen daca zice un coleg: Hai vi cu mine pana la aia de clasa a 10 a? eu pur si simplu ii spun ca nu vin si in mintea mea ma simt atat de timid incat daca as vorbi cu o fata nu as sti ce sa ii spun.
Problema la mine e ca nu stiu cum sa ma bag in seama cu o fata.Gen vad o fata prin liceu de care imi place nu am acel curaj sa ma bag in seama cu ea si nu stiu ce sa ii spun mi se pare ca daca ii zici un simplu buna si o intrebi lucruri ea o sa fie ceva gen cine e asta si ce vrea de la mine...Mi-e mi se pare un pic ciudat sa te bagi in seama cu o fata care ea nici macar nu te cunoaste si sa fie ceva gen cine e asta si ce vrea de la mine...Nu stiu cum sa ma bag cu o fata in seama nu am mai avut o iubita (dar imi doresc mult) si daca as reusi sa vorbesc cu ea dupa ce as mai putea face ca sa o fac sa ma placa? Tin sa precizez ca prieteni am doar 2 cu care ies pe afara uneori nu sunt genul ala de tip popular sau care sa stie sa faca cine stie ce glume si sa rada toti sunt genul ala mai timid de treaba daca ajungi sa ma cunosti.
Voi cum a-ti reusit sa va faceti iubite cum a-ti reusit sa va bagati in seama cu ele si cum le-ati cucerit pe parcurs.Chiar si de la fete sunt curios de raspunsuri sa-mi spuneti voi ce sfaturi mi-ati da ca sa pot sa-mi fac o prietena si cam ce va place si ce nu.Dau funda+vot! Nu vreau raspunsuri gen daca ai bmw sau ceva asemanator...

2 răspunsuri:
| anonyymuusss a răspuns:

Pai poți sa ii atragi atenția. Dacă aveți prieteni comuni nu ezita. Poate aranja prietenul tău sa vedeți cu toții. Și așa încerci sa vorbești cu ea și vezi ce iese

| Anonim1842 explică:

Up