| Mauricel a întrebat:

am o colega in clasa pe care o plac, dar ea nu ma place, dar nici nu ma uraste. Am intrebat-o odata ce are in plus x si nu am eu, a spus ca el e diferit si ca pe mine ma cunoaste din clasa I. Ea nu stie ca eu o plac, ce am spus a fost o intrebare doar pe care i-am adresat-o. Suntem prieteni apropiati, dar eu as vrea mai mult, si vr sa ii arat intr-un mod in care sa ma placa. ce sa fac?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Ai putea sa o inviti undeva unde sa vorbesti despre sentimentele tale. Oricum, daca nu simte ceva pentru tine nu inseamna ca ai ceva in minus fata de X. Inseamna ca pur si simplu prefera alta persoana.

| Cristea_Simnona_1993 a răspuns:

Sall mihai ma numesc simona. pai fii spontan i-a initiativa invit-o undeva surprinde-o cu ceva si pai spune-i ce simti pentru ea uneori cand o fata aude de la un baiat ca o place in acel moment e posibil ca si ei sa i se aprinda ceva