| xDexy1 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul cand intru in orice joc imi apare pe ecran asa ca niste purici iar dupa 5 minute se blocheaza calculatorul. De ce? Si cum pot rezolva problema?

7 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Daca-ti apar purici, cel mai probabil e ca placa video iti cedeaza. Nu e nici un virus. Datorita caldurii calculatorului, placa video a inceput sa cedeze. Si mie mi s-a intamplat. O solutie ridicol de usoara este sa scoti placa video si sa o coci la cuptor un pic. Nu glumesc. (detaliile le poti gasi pe internet). Eu asa am facut si mi-a mers perfect.

| xDexy1 explică (pentru irbis):

Cam cate minute trebuie lasata la cuptor rolling on the floor?

| irbis a răspuns (pentru xDexy1):

Parca vreo 15 min, dar nu mai stiu temperatura. Eu pe internet am gasit metoda asta.

| irbis a răspuns (pentru irbis):

Datorita caldurii de la calculator, conexiunile placii s-au cam topit si deformat. Incalzind placa in cuptor, conexiunile se repara.

| AlleAlllexandra a răspuns:

E un virus. Probabil. Poti sa mergi la cineva care se pricepe la calculatoare, posibil sa-ti schimbe windows-ul si sa iti bage un antivirus. Ti l-as recomanda pe Avast (ca antivirus). Mai intai, verifica daca antivirusul mai este activ, daca nu, urmeaza sfatul de mai sus. Succes!

| marmotavorbareatza a răspuns:

Probabil e vreun virus. schimba windows-ul. bafta

| Ionut_Ardelean_1998 a răspuns:

Man daca ai garantie la placa fugi iute cu ia la garantie