| aPerfectLive a întrebat:

Eu am in calculator antivirusul Avast! si cand am dat sa imi scaneze calculatorul mi-a detectat un virus.Cand sunt astfel de probleme pe ce apas ca sa se stearga virusul? Pe "Sterge" sau "Repara"? Eu l-am mutat in carantina chiar daca nu stiu ce inseamna asta si l-am lasat acolo dar as vrea sa scap de el si nu prea stiu sa folosesc acest antivirus.Va rog frumos ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*~Daca vrei sa repari fisierul(in caz ca va reusi asta antivirusul)sau cel mai sigur dar automat pierzi fisierul dai sa elimine visrusul(sa stearga fisierul). Multa Pace si Liniste Iti Doresc~*~