| alexion2000 a întrebat:

Imi place de o fata foarte mult nu pot sa descriu este in clasa cu mine dar de 2 ani tot incerc sa ii spun ca o iubesc dar eu sunt genul de baiat mai timid spuneti-mi cum ar trebui sa procedez ( FUNDA PENTRU UN RASPUN CHIAR FOLOSITOR )

Răspuns Câştigător
| goshty a răspuns:

Ar trebui sa ii spui exact ceea ce simti pentru ea. Tacerea nu-i de aur, mai bune-s vorbele. Intr-o zi altul poate sa ii spuna ceea ce simte, iar tu sa ramai tot cu tacerea. Bafta!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu esti timid, pune aceasta problema la ora de dirigentie si poate asa va afla si ea ca tu o placi, pardon, ca o iubesti.

| Zabbyel a răspuns:

Bravo laughing mai chinuiete inca 20anirolling on the floor)) si poate ai sa reusesti sa-i spui 1cuvintel simplu laughing

| MrAnderson a răspuns:

Salut

In cazul tau, cel mai folositor raspuns ti-l dai singur. Ce conteaza mai mult pentru tine? Ftica si timiditatea ta, sau sentimentele pentru ea?
Ai de ales, azi, acum.
Daca o alegi pe ea, te duci si ii spui ce simti.
Daca nu, ramai cu teama, si nu te mai gandi, nu mai pomeni de ea.

| altrix a răspuns:

Frate. daca chiar o iubesti nu exista timiditate. du-te la ea si spune-i... daca tot eviti o sa ii spui 'te iubesc' cand o sa aiba copii...

| M4SOnIC a răspuns:

Frate,lasa timiditate deoparte ca cu asta mori de "foame" du-te la ea si spune-i ce simti.

| andreeamkz a răspuns:

Incearca sa iti invingi timiditatea.Asa nu o sa rezolvi nimic, incearca sa vorbesti cu ea, sa aflii mai multe despre ea incearca sa nu o pierzi din ochi si gandeste inainte de a vorbii, stai cu ea si incearca sa o intrebi despre ce relatii a mai avut, de ce s-au desp etcc si asa o sa afli mai multe si o sa iti foloseasca spune-i sa te intrebe orice intrebare de orice gen si raspunde-i sincer fi tu insati! Bafta! happy

| JustMeRazvan a răspuns:

Frate crede-ma ca si eu am fost ca tine si nu m-a ajutat deloc ia-ti inima in dinti du-te la fata si spune-i ce simti si ai sa vezi ca asa o sa fie cel mai binewinking