| andreirobert15 a întrebat:

sa incep cu inceputul. imi place de o fata care nu e in clasa cu mine ( Giulia ), am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna dar mi-a zis ca nu vrea sa ma faca sa sufar,
dupa care ne-am vazut dupa 2 zile si am incercat sa o sarut, ( nu stiu ce a fost in capul meu ) ea nu mi-a dat nici o palma doar ca s-a dat in spate si mi-a zis ca nu e cazul, dar noi acum vorbim in fiecare zi
si acum habar nu am ca sa fac pentru ca sunt indragostit de ea.
acum suntem buni amici.
acum vine partea a 2-a. eu sunt in Italia da 2 ani sa cand eram in Romania imi placea de o fata si am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si mi-a zis si ea NU. acum vorbesc cu ea de ceva timp pe facebook si azi mi-a zis ca e indragostita de mine, dar acum eu nu mai sint pentru ea ce sinteam inainte si in plus eu sunt in Italia si ea in Romania si eu ma duc in Romania doar in vacante!
si acum vine si a 3-a parte. acum vorbesc de vreo luna cu o amica de a lui Giulia si suntem buni amici si faza e ca a inceput sa imi place si ea acum, doar ca eu nu stiu daca ea ma place sau nu, am iesit o data cu ea in luna asta.
avand in vedere ca Giulia mi-a zis NU as vrea sa incerc cu Beatrice ( prietena ei ) dar faza e ca habar nu am daca ma place sau nu.
dar daca o fac, o fac doar sa o uit pe Giulia chiar daca nu cred ca o sa reusesc pentru ca o iubesc prea mult!
as vrea sfaturi, gen ce sa fac?
cum sa procedez?
funda!

1 răspuns:
| korenix a răspuns:

Nu cred ca o sa reusesti, cand o fata zice din prima ca nu vrea, nu o sa iasa nici o data cum vrei tu.
Daca lui Beatrice ii place de tine si tie de ea, ce te opreste?
Am patit si eu asta, sa imi placa de o fata foarte mult si ei de mine nu, si nici pana acum nu am fost cu ea, de fapt la 2 fete am patit asta.
Parerea mea este sa stai cu Beatrice si incearca sa o uiti pe Giulia.
Cat despre cea din Romania ai timp sa te mai gandesti si sa decizi tu daca vrei sa stai cu doua deodata, dar nu recomand.
Daca vrei poti avea incredere in mine, sunt trecut prin din astea. Tinem legatura.