| andreirobert15 a întrebat:

sa incep cu inceputul. imi place de o fata care nu e in clasa cu mine ( Giulia ), am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna dar mi-a zis ca nu vrea sa ma faca sa sufar,

dupa care ne-am vazut dupa 2 zile si am incercat sa o sarut, ( nu stiu ce a fost in capul meu ) ea nu mi-a dat nici o palma doar ca s-a dat in spate si mi-a zis ca nu e cazul, dar noi acum vorbim in fiecare zi

si acum habar nu am ca sa fac pentru ca sunt indragostit de ea.

acum suntem buni amici.

acum vine partea a 2-a. eu sunt in Italia da 2 ani sa cand eram in Romania imi placea de o fata si am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si mi-a zis si ea NU. acum vorbesc cu ea de ceva timp pe facebook si azi mi-a zis ca e indragostita de mine, dar acum eu nu mai sint pentru ea ce sinteam inainte si in plus eu sunt in Italia si ea in Romania si eu ma duc in Romania doar in vacante!

si acum vine si a 3-a parte. acum vorbesc de vreo luna cu o amica de a lui Giulia si suntem buni amici si faza e ca a inceput sa imi place si ea acum, doar ca eu nu stiu daca ea ma place sau nu, am iesit o data cu ea in luna asta.

avand in vedere ca Giulia mi-a zis NU as vrea sa incerc cu Beatrice ( prietena ei ) dar faza e ca habar nu am daca ma place sau nu.

dar daca o fac, o fac doar sa o uit pe Giulia chiar daca nu cred ca o sa reusesc pentru ca o iubesc prea mult!

as vrea sfaturi, gen ce sa fac?

cum sa procedez?

funda!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Chiar daca arunca floarea, apreciaza gestul tau. Mi s-a intamplat si mie la varsta ta, m-am facut ca ma supar si am fost impacat cu un sarut happy
Si ce daca stie? Ai fost refuzat, viata merge inainte. Si din toate fetele pe care le cunosti, pe ea o placi cel mai mult.

8 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Deci,pana la urma tie care iti place?laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru KamaSutra):

Ar vrea sa incerce un pic de Kama Sutra cu toate trei daca se poate big grin

| neutrino a răspuns:

Procedeaza la fel cum ai procedat cu prima fata.

| SkyPilot a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa intri intr-o relatie cu cea din Romania.
Daca iti place Beatrice inseamna ca deja Giulia nu mai este pentru tine ce a fost. In locul tau as alege-o pe Beatrice.

| andreirobert15 explică (pentru SkyPilot):

Faza e ca nu stiu daca ma place!

| SkyPilot a răspuns (pentru andreirobert15):

Incerci, dar nu mai faci declaratii, ca nu merg. Ai iesit odata cu ea, mai iesi si alta data. Ai grija sa ii oferi o floare la intalnire iar la sfarsit sa ii spui ca te-ai simtit foarte bine cu ea si sa ii multumesti ca a acceptat invitatia.

| andreirobert15 explică (pentru SkyPilot):

Nu imi place cand o fata arunca floarea pe care i-o dai pentru ca daca ii dau o floare asta o sa se intample pentru ca ea are 14 ani si eu 15, bine nu asta conteaza, conteaza ca cu floarea acasa nu ajunge pentru ca nu are ce sa ii zica la parinti, adica de unde o are!
bine asta nu are importanta pentru ca automat o sa mergem la un bar, cafenea sau ceva de genul dar stiu, era mai frumos daca intra in joc si o floare!

| andreirobert15 explică (pentru SkyPilot):

Si inca ceva care am uitat sa mentionez, ea stie tot despre mine si Giulia pentru ca ele sunt cele mai bune prietene si nu as frea sa creada ca daca nu a mers cu Giulia acum incerc cu ea si asa mai departe!

| SkyPilot a răspuns (pentru andreirobert15):

Chiar daca arunca floarea, apreciaza gestul tau. Mi s-a intamplat si mie la varsta ta, m-am facut ca ma supar si am fost impacat cu un sarut happy
Si ce daca stie? Ai fost refuzat, viata merge inainte. Si din toate fetele pe care le cunosti, pe ea o placi cel mai mult.