| SoferTir a întrebat:

Sunt baiat am 12 ani si 8 luni si am 1.69.Osa mai cresc mult?sadNu imi place ca sunt asa de inalt. Ce inaltime voi avea asa aprox? Parintii au 1.72

4 răspunsuri:
| carmen13 a răspuns:

Din cate stiu eu baietii se dezvolta mai tarziu in inaltime (pe la 15-16 ani) dar tu ai deja 1.69 la 12 ani... avand in vedere faptul ca parintii tai au 1.72 cred ca si tu te vei mai inalta un pic...de fapt nu inteleg de ce nu iti place ca esti inalt deoarece eu il vad ca pe un lucru bun (pont:fetelor le plac baietii inalti big grinbig grinbig grin)

| Deea_2349 a răspuns:

Pai... ce e rau in asta? o sa mai cresti dar fi ferici! e bine sa fi inalt

| Kitty_7799 a răspuns:

E foarte bine sa fii inalt.o sa mai cresti putin. esti inca mic si de asta nu iti place sa fii asa inalt, dar cand vei mai creste va incepe sa-ti placa.

| Rapafilă a răspuns:

Eu vad un baiat inalt ft dragut(cu mici exceptii). Gandeste-te ca fetele se simt protejati de baietii inalti, cel putin mai inalti ca ele, deci nu-ti fa nici o problema.Nu conteaza doar de parinti, ci si de bunici si celelalte rude. Faptul ca vei creste mai mult va fi in avantajul si nu in dezavantajul tau.In plus, e un fenomen pe care nu-l poti controla tu. Daca te simti complexat pentru ca esti printre cei mai inalti din clasa, calm.Pt ca ai sa vezi ca ceilalti colegi ai tai vor incepe si ei sa creasca si vei avea capuri la nivelul taulaughing. Bafta!