| anonim_4396 a întrebat:

Sall... vreau si eu statusuri triste... Cele mai frumoasa primesc funda; x

Răspuns Câştigător
| UnUrsuletsMaiMic a răspuns:

Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit.]

( Poate sa mute si muntSii din loc. Pentru ea e prea tarziu sa mai c0nteze vreun efort. )

Dar prea multi m-au ranit doar pentru faptul ca am iubit!"

"Daca am vreun vis pierdut? - am toate visele pierdute din cauza lui!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost!

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi."

Şi dacă as putea sa dau timpu’ inapoi, As vrea sa pot face ceva ca sa uit de noi.

• Spuneai ca vrei sa schimbi lumea. Intreaba-te mai intai daca se merita

●Sa NU crezi. ca petele` Se sterg rapid `Din Sufletul Meu` sunt clipe pe care nu le pot uita. ciudat. tie iti spuneam ca esti clipa mea.

Îmi desenez un curcubeu când tot în jurul meu e cenuşiu, că poate mă trezesc cu el pe cer şi stiu că e prea devreme să fie prea tarziu. E replica pe care o scriu când nu mai ştiu ce vreau sa fiu, când nu mai sper şi n-am cuvinte să descriu...

Mii de voci in capu` meu imi spun :''Heyy! Incearca sa te aduni!''.Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni!; x *

• privesc tigarea care arde, fumul se ridica la cer
maine nu voi fi ca azi, nu mai sunt la fel

• Ea mai crede si-acum in iubiri ce nu dor. Dar stie ca-n zori toate visele mor. Ea plange in somn si rade prea rar. Dar ea vrea si acum sa te vada macar:X

• E trist ca nu e ce’ti doresti, si crezi ca niciodata n`ai sa mai iubesti!"
• Hei! hai sa iti mai spun cevaa;;]`! Taci si asculta asaa:X. Mi-e dor de privirea ta sick

9 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Toate pozele cu tine am sa le rup pana maine nu mai pot sa le privesc ca d tine imi amintesc...

| nellyneliana a răspuns:

Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.
Cuvinte frumoase am uitat sa rostim! Ne era parca mai usor sa ne ranim!
N`ai cum sa te joci cu viata mea...cineva inaintea ta era expert in asa ceva.
Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!
Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
multi ma judeca dar nu stiu cum e viata mea. daca zambesc nu inseamna ca nu e grea!
As vrea sa cred ca dupa moarte ...Am locul meu acolo sus... Si inca vreau sa cred ca poate. Voi fi fericita indeajuns; x

| UnUrsuletsMaiMic a răspuns:

• Si uneori vreau sa te uit, dar doar cand te uiti la mine
Incep sa uit pe loc faptul ca eu trebuie sa uit de tine

si`mi doresc atat de multe incat nu stiu ce vreau de fapt

Uita`te la ea, ce firava pare...dar uita`te in sufletul ei cate are!

N-au ramas decat amintiri, tu te-ai schimbat. M-ai facut sa plang prea des, am renuntat... N-au ramas decat pozele pe care le-am pierdut, o data cu gandul ca mai demult te-am avut...

M-ai iubit cu adevarat sau te-ai jucat? Mi-ai promis ca ai sa ma ti, dar m-ai lasat sa cad...

Aveam o naivitate exagerata cand visam. Credeam ca totul e atat de usor, ca-mi trebuie doar aripi sa zbor. Dar odata cu anii visele mor.

Un pix,un jurnal si mii de ganduri,amintiri ramase,scrise in acele randuri!

Sunt poveşti,sunt cuvinte,sunt multe şi multe clipe,sunt versuri,sunt filme in care te regăseşti tu, pe tine!

Am crezut ca am lumea la picioare Am crezut ca tot ce e frumos nu dispare Am crezut ca impreuna trecem peste tot Dar mi-am dat seama ca nu mereu Iubirea trece si prin foc

Am Învăţat Că Viaţa E Ðură.Ðar Încă Иu Am Învăţat Să Mă Ridic Ðupă Fiecare Łovitură.

♥ Si-ti mai amintesti cateodata de ea, cum iti zambea.era cea mai dulce durere a ta

| cuore a răspuns:

Pune o melodie frumoasa si lasa prostiile.

| Alexa_4667 a răspuns:

Looking in the mirror Here’s what I see A sad little girl staring back at me She acts so tough And so grown up But that’s not who she really is And it’s not who she wants to be I know this because that little girl is Me
S-a mai dus o zi din calendar
Eu tot mai tin la tine
Viata mea se invarte ca un zar
De cand nu mai esti cu mine

Infernul incepe acolo unde nu mai exista speranta
nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut

| dede001 a răspuns:

Acu nu-si da seama prostu naibii...da una ca mine nu mai gaseste
Am iubit un inger.dar acum sa facut drac
am iubit un baiat frumos cu ochii caprui dar nefericita soarta n-a vrut sa fiu a lui

| ALEXANDRA_8080 a răspuns:

"As vrea sa pot te simt din nou aproape, din nou esti departe. As vrea sa pot sa promit ca iubirea noastra inca arde

| ALEXANDRA_8080 a răspuns:

"da stiu...c-au fost prea multe ploi si ne-am promis ca daca unu cade.cadem amandoi...Zambeste iar si priveste putinbatting eyelashes. Orice pahar jumatate gol este si jumatate plin""

| ALEXANDRA_8080 a răspuns:

Nu mai cred in cuvintele lui,Imi zice ca ma vrea inapoi, ca el plange dupa mine,sa ma intorc la el,nu-l cred,totusi l-am intrebat : Ia zi, plangeai, cand ma inselai?