| dyadyanadya a întrebat:

Sall! Vreau si eu niste statusuri triste.

Răspuns Câştigător
| MarinaElena a răspuns:

Lies,lies,lies.Only lies!sigh

Too much unforgettable momentssigh

>. aş bea`o!

I don't regret my Past . I just regret the time i've wasted on the wrong people :\ !

Un lucru bun si reconfortant in viata, e sa realizezi ca poti fi fericit si poti zambi fara acel "cineva" fara de care nu credeai ca poti zambi sau respira! ♥

Don't try to find me,
please don't you dare.
Just live in my memory,
you 'll always be there.

Îmi ziceai "Mor de dorul tău." Și atunci de ce nu ai murit handicapatule ?!

I never felt this way before
Everything that I do,
Remind me of yousigh

I realize, yeah,
All it was only just a dream.

# Nu mintea mea, ci inima e proasta. As vrea sa.i dau delete, delete da nu.i gasesc tasta ! straight face

« Nu contează cât ai pierdut azi.Mâine poţi avea mai mult. »

Din cand in cand in cand . Imi vin in minte clipe care` au fost .Dar ma gandesc ca n` are rost . !

And sometimes I want to scream "Fuck you, boy !"devil

How could you forget everything?sigh

"The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart."

"The nicest thing for me is sleep, then at least I can dream"

"If you can make a girl laugh - you can make her do anything."

Momentele importante nu se uita niciodata,raman inregistrate!

Ai fost odată aerul pe care.l respiram.Acum mă sufoc, nu mai vreau să.l mai am!

Fiecare zambet ascunde o poveste. Fiecare lacrima, cate un roman! ~

Omul trăieşte de două ori:prima oară in realitate şi a doua oară în amintire.

If you love something,let it go,If it come back it’s your,If it doesn’t,it never was.

Pentru a vedea soarele trebuie mai intai sa treci prin furtuna .

« Şi când ţi-e dor de cineva sau ceva;ţi-e dor fără "de ce?", "cum?" sau "cât?". »

Pentru a vedea soarele trebuie mai intai sa treci prin furtuna .

Visuri am și eu frate !Dar sunt prea departe de realitate.

Culeg amintiri. le adun in drumul meu, de pe carari pline cu urmele pasilor tai.

Iubire nu exista. Exista doar creduli , iluzii si speranta , si visuri de nebuni straight face

→ Inima unei fete este un ocean adânc de secrete. ♥

Lumea e o scena. Viata e un act.Ai venit. Ai vazut. Ai plecat!

"Toţi visam. Aşa incepe. Ca într-un vis..."
Pentru totdeauna este un timp mult prea scurt alaturi de tine . ♥

When a girl loves she, she loves for real!

Nu pot sa-mi vad asteptarile prea sus.Deoarece fiecare "buna" are un "la revedere" .

~ O clipă de neuitare, o clipă ce nu moare!

~ Oricine şi orice a intrat în viaţa ta are un anumit motiv pentru a fi acolo.

Respect your parents! They pay for your internet. laughing

"When you got nothing,you get nothing to lose!"

" Daca s-ar cladii casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare."

Sky is the limit!

And nothing`s gonna change
The way I feel for you
It`s true!

Nu iti trebuie mult timp sa te atasezi de cineva,dar iti trebuie o viata sa il uiti!

.Totul se termina! Totul trece ! Dar.totul reincepe.

O vorba buna poate incalzi trei luni de iarna.

"You can do amazing things when you believe."
Everybody wants happiness,
Nobody wants pain
But you can't have a rainbow
Without a little rain.

"Every story has an end,but in life every end is just a new beginning"

Viata este o nebunie cruda pe care o traim zilnic. ©
De ce sa renunti la vise daca unul nu s`a implinit ? raised eyebrows©
"Love is in the air" pacat ca bate vantul! >d

And I don''t want nobody else.Ohhh no.straight face

« Orice sfârşit reprezintă un început mai bun. »

→ Cum poţi spune că cerul este limita, când sunt urme de picior pe lună ? (:

Cand cainele va invata sa vorbeasca,omul isi va pierde si ultimul prieten!

An 'ex' is called an 'ex' because it is an EXample of what you shouldn't have in future again!

Decat sa te intrebi tot timpul "de ce" si "pentru ce" mai bine te bucuri de ceea ce ai in acest moment.

Un bărbat gelos evită persoana pe care o invidiază. O femeie geloasă nu se linişteşte până când adversarul nu este distrus complet.

Rămâi copilul vesel indiferent de adversari,că lumea e prea mică pentru atâţia oameni mari!♥

Never say goodbye,because goodbye means going away and going away means forgetting.

Nu-ţi visa viaţa, trăieşte-ţi visul. ^_^

♒ Finalurile fericite sunt doar poveşti neterminate ...

Trecutul este un loc frumos de vizitat, dar greu de trait in el.

Dragostea este distanta dintre realitate si durere.

What goes around comes back around!

→ Prietenii mei->Cele mai tari persoane !

Dezamagirea este un lucru dureros ; dar uneori este unica " prietena " care ne deschide ochii .

Dragostea nu e decât un cuvânt până când apare cineva care să îi dea o definiţie.

"Nu ești învins decât dacă refuzi lupta."

But you don't know all the ways I loved you, no!

You told me you loved me
Why did you leave me, all alone?

Now it's your turn
To cry, cry me a river!

I know that they say
That somethings are better left unsaid….

Visele sunt ca roţile: mereu să ai unul de schimb pentru a-ţi continua drumul.

Razbunarea e dulce si nu contine calorii. devil

"Teiubesc" e mult mai bine decat "Te iubesc" deoarece in "Te iubesc" nu este niciun spatiu in care sa incapa minciuni!love struck

Dragostea înseamnă să nu fii nevoit niciodată să spui că îti pare rău

You and me that’s all I need
You and me that’s all I dream
You and me that’s all I ever wanted!

"O inima ranita este ca o oglinda sparta in zeci de bucati, este mai bine sa o lasi asa decat sa te ranesti incercand sa o lipesti la loc"

"Sa incerci sa uiti pe cineva pe care l-ai iubit, este ca si cum ai incerca sa iti amintesti de cineva pe care nu l-ai cunoscut niciodata".

"Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa."

Speranţa nu este un vis, ci un mod de a face visurile să devină realitate. ♥

Urasc oamenii cu doua fete,pentru ca imi este greu sa ma decid pe care fata sa lovesc prima!
Iubirea este ca vantul... Nu poti sa o vezi, doar o poti simti.

Deci daca pleci inchide usa ca-i curent!oh go on
Importanţi sunt cei care rămân,nu cei care pleacă. winking

"Love is not what the mind thinks.Love is what the heart feels."

"Când totul se transformă în cenuşă, ceva mai rămâne întreg"

~A recordação vai estar pra sempre aonde eu for…
The memory will be forever where I go…

~Lambando estarei ao lembrar que este amor
Por um dia, um instante foi rei…
Voi dansa lambada cand imi voi aminti de aceasta iubire
Pentru o zi,pentru o clipa a fost regina...

"A girl doesn't need anyone who doesn't need her!"

"It's better to be unhappy alone than unhappy with someone."
E mai bine să fii nefericit de unul singur, decât cu cineva.

Cainele e singura fiinta care te iubeste mai mult ca pe el!

Daca stiu ca e cineva in care pot sa am incredere deplina,aceia *** cainii mei!

Nu parasi niciodata pe cel pe care-l iubesti pentru altul care-ti place, deoarece persoana care-ti place, te va parasi pentru cineva pe care-l iubeste.

Dacă îi e dor de tine - te caută
Dacă te vrea - îți va spune
Dacă îi pasă - îți va arată
Dar dacă nu, înseamnă că nu merită să îți pierzi timpul cu el !

« Atatea persoane pe acest pamant ... si totusi noi ne alegem UN SINGUR SUFLET PERECHE ♥

Orice bărbat poate să iubească 1000 de femei; dar doar unul adevărat poate să iubească o femeie în o mie de feluri!

Sarcasm - the ability to insult idiots without them realizing it.

# Uneori faci alegeri; şi alteori alegerile te fac pe tine.

Prima greşeală este iertată, a doua este un accident ;
însă, depăşind numărul greşelilor, dăm dovadă de lipsă de respect, de maturitate, şi de omenie!

Defectul unei fete? Iubeste prea mult .
L'amore non giustifica l'ignoranza ! sad

"Pierderea reala se intampla doar atunci cand ai iubit pe cineva mai mult decat te iubesti pe tine"

Seeing people change isn't what it hurts.What hurts is remembering how they used to be.
Inima : Sunt ranita din nou .
Stomacul : Simt fluturasi pentru nimic .
Ochii : Plangem din nou .
Creierul : V-am avertizat,idiotilor.

15 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Sunt foarte trista.

| GoodGuyDorel a răspuns:

"Vreau sa ma sinucid", cel mai trist

| Adelinnaa a răspuns:

Http://www.status-uri.tk/ pe site asta eu zic ca o sati placa foarte mult are de toate si triste si vesele de toate:P:D

| SylviuCatlin a răspuns:

Cuvinte fara sens
Priviri de ne-nteles
Ochi inecati in lacrimi
Gesturi pline de patimi...

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Iullianna a răspuns:

1.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat!
3.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…
4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!
5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…
8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
9. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!
10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…
11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…
12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa intseleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!
13.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "
15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.
18.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi...
20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

| deyucluj a răspuns:

Www.google.ro --> "statusuri triste" --> 799.187.123.453 rezultate :)

| Biliard25 a răspuns:

Cred ca daca scrii exact ce simti bati orice status trist. Asa s-au nascut celelalte, din sentimentele altcuiva care au iesit la iveala, dar nu te reprezinta neaparat. Ale tale sunt mai pretioase. Spune ce simti. O sa te simti mai bine happy

| Oarecare_Un_Om_1970 a răspuns:

Oarecare un om

| Oarecare_Un_Om_1970 a răspuns:

Cata pa gugal si vei gasi! garantat!