| Malloryy a întrebat:

Acum cateva luni m.am imprietenit cu un baiat. Vorbeam zilnic. Lucruri marunte..despre vreme, despre muzica si filme..etc. uneori vorbeam si nopti intregi. Niciodata nu mi-a zis lucruri ciudate prin care sa inteleg ca se da la mine. Dupa 3 luni de vorbit s-a hotarat sa nu imi mai zica nimic. A disparut brusc. El are prietena de cativa ani si eu stiam asta...o cunosc pe tipa si suntem in relatii bune. el vorbea cu mine si de fata cu ea..deci nu era ceva ascuns sau ceva. Nu m.am gandit niciodata la el ca la un posibil iubit, amant sau ceva...era doar un prieten bun. Acum ca a disparut ma gandesc in continuu la el straight face nu inteleg. ce se intampla? Oare i am facut probleme? Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E greu să vorbești așa mult cu cineva și să nu te atașezi.

| Zazy a răspuns:

Trimite-i mesaj. Întreaba-l ce s-a întâmplat, de ce te-a lăsat... Spune-i să fie sincer cu tine. Și fă-l să înțeleagă că tu nu simți nimic pentru el, că între voi există doar o relație de prietenie iar prietena lui nu ar trebui să-și facă probleme în legătură cu relație dintre tine și el. Pentru că na, și fetele au prieteni băieți și asta nu inseamna ca sunt impreuna, sau ca ea e amanta lui, sau orice alte idei prostești.
Eu zic sa lasati orgoliile amândoi. Pierdeți prietenia vopastra si prietenia e cea mai scumpă dintre toate! happy Fă tu primul pas daca el nu are curaj. Arata-i că ții la el(ca prieten).

| MoonWolf a răspuns:

Pai,probabil,in cazul meu cel putin,nu am mai vorbit cu o fata, deoarece, isi creea o falsa identitate, cand vorbea cu mine in privat sau prin mesaje zicea ca era cu totul alta persoana, dar cand e in public, ai putea sa nu o mai recunosti.Si sa clarific ceva,eu nu ma refer la lucruri gen secrete etc,ci ea imi zicea niste lucruri ce ii plac si displac,si cand era in public era fix invers, si asta ma cam suparat putin, si nu am mai vorbit privat/mesaje din motivul asta, adica daca ma intalneam cu ea o salutam, si atat nimic mai mult.
Asta a fost in cazul meu.

Ce ai putea face?
Ai putea duce si sa il intrebi direct, ai putea chiar sa o intrebi pe iubtia lui.

| MoonWolf a răspuns (pentru MoonWolf):

Ai putea sa* Iubita *

| Inceputul a răspuns:

Nu poti uita o persoana de pe o zi pe alta. Scrie-i un mesaj si intreaba-l ce s-a intamplat.

| Malloryy explică (pentru Inceputul):

Nu i.am scris nimic fiindca m.am gandit ca poate s-a suparat prietena lui...si nu vreau sa ii fac probleme sad

| Inceputul a răspuns (pentru Malloryy):

Intreaba-l, si spune-i ca nu vrei sa ii faci probleme dar vrei sa stii ce s-a intamplat de nu mai vorbiti.