| AlexGabrielASC a întrebat:

Am 13 ani 145 (inaltime) 37(kg) ce credeti sunt normal? Si as vrea niste sfaturi cu care ajutor sa ma inalt ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Annapro a răspuns:

Ai o inaltime si o greutate prea mica pentru varsta ta. Eu iti recomand sa mananci mai mult de exemplu de 4-5 ori pe zi dar sa ai grija sa nu exagerezi si sa faci basket. Acestea sunt lucrurile care stiu ca te vor ajuta la aceasta problema. Bafta!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai bine.
Practică înot/volei/baschet/handbal, sunt sporturi de înălțime!
Pa, pa.

| JoMo a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Sau poti face inot. E cel mai complex sport si cel mai sanatos.Dar eu mai zic ceva si sa nu ma injuri...sau fa-o daca simti nevoialaughing
MAI MANANCA SA TE MAI INGRASI PUTIN SA ZICEM 3-5 KGwinking

| Legiuitoarea a răspuns (pentru JoMo):

Bună din nou.
Trebuia să ai 35 de kilograme, să mai dai jos 2, nu să pui 3!
Nu-mi stă în caracter să înjur.
Am specificat că poți face înot, citește mai bine primul răspuns.
Pa, pa

| JoMo a răspuns:

Inca ceva ce am uitata
MANELELE DAUNEAZA GRAV SANATATII!
Bolile care pot aparea:obsesie,materialism, disfunctionalitati ale sistemului nervos, distrucerea encefalului,"sinuciderea" timpanului etc.

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns:

Cateva sfaturi:
1)lasa manelele, te prostesc
2)fai mult sport(fotbal, inot, handbal ce-ti place in afara de sala aia dupa ce ajungi la 1.60-1.65)
3)mananca sanatos multa CARNE(nu fast food), legule si fructe.
4)incearca sa nu faci din asta o obsesie.
5)invata carte(nu te ajuta la inaltime), te ajuta in viata.
Multa bafta, inca odata:nu mai asculta manele ai numele ''alexbosul''