| Mario47 a întrebat:

Am 13 ani si nu prea am noroc la fete, sa zic asa. Eu zic ca arat decent si ca ma comport decent, acum, sincer nu știu ce fac gresit. Am incercat mai multe chestii de pe diferite siteuri, dar nimic nu da roade. Puteți sa imi dati niste sfaturi, va rog?

Răspuns Câştigător
| StevenMetalhead a răspuns:

Mario fii atent, oamenii îți vor zice că ești prea mic sau încă trebuie să treci peste perioada în care să te joci, eu cred că tu trebuie să încerci să treci și peste asta, căci timpul trece, iar astăzi tinerii se maturizează tot mai repede și mai repede.

Deci. Acum hai să privim lucrurile dintr-o parte. La ce băieți se uită fetele? La cei care-i dăruiesc atenție, flori și sunt așa de romantici de awww....nu! Deloc! Ele atrag atenție la băieții încrezuți, care știu precis ce vor de la viață și care se dezvoltă pe zi ce trece. Da.și de obicei acești băieți ajung la ceea că au corp antrenat, căci așa vor ei. Lor le place când băiatul nu este dependent de ea, când își are identitatea proprie și se comportă așa cum este mereu.

Tu mergi spre a deveni bărbat. Deci sfaturile mele sunt de a începe să frecventezi vreun cerc de sport, fie și aceeași sală, fotbal sau lupte, locuri unde te vei încadra în societate, unde se antrenează viitorii bărbați, în niciun caz nu sta acasă toată ziua, deoarece asta nu te va dezvolta. Ieși cu prietenii, găsește teme de discuții și începe să fii încrezut în sine, fii responsabil de ceea ce faci și ce-ți zici. Și vei vedea că noroc la fete vei începe să ai ))). Multă baftă, Mario!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai 13 ani CE NOROC LA FETE singurul tau noroc ar trebui sa fie ca au aia masinute la reducere

| Violleta2022 a răspuns:

Mai puiule, ai doar 13 ani, inca nu ai de ce sa ai succes la fete, esti mult prea micut de varsta, ai rabdare sa mai cresti!
Fetele se dezvolta mult mai rapid ca baietii, ele incep transformatile pe la 12-13 ani si nu mai baga ins eama un baiat de aceeasi varsta, care inca arata ca un copilas.
In 2-3 ani, vei arata diferit si vei observa ca te baga si pe tine fetele in seama. Pana atunci, focuseaza-te pe carte, pe teme, ca acum vine examenul de capacitate si trebuie sa-i faci fata, sa intri la un liceu bun.

| Mario47 explică (pentru Violleta2022):

Buna. Nu te contrazic, da, inca sunt "mic", dar fata de alti colegi cu mintea de copilas, eu sunt altfel. E o poveste mai complicata la mine, mereu am fost serios and stuff, dar btw, multumesc pentru ca nu ai facut un sarcasm d'ala cum a facut Adry05, cu norocul lui la masinute. Multa bafta!

| Plato a răspuns:

Mai copilas, ai 13 ani, fa-ti o tema, uita-te la desene, ce sa faci tu cu norocul la fete? Sa va faceti temele impreuna poate, dar voi v-ati spune "iubiti", ca va plac cuvintele mari folosite fara sens. Totusi, o sa te sfatuiesc, ca sa stii pe cand mai cresti si poate ai par la puțâ, sa tii minte ca aspectul fizic e irelevant, ca sa nu iti mai vina sa specifici in primul rand. Concentreaza-te pe dezvoltarea intelectuală, cultiva-te, vezi-ti de scoala ca esti un COPIL. Doamnele apreciaza inteligenta nu frumusetea.(zic "doamne" deoarece nu iti recomand o relatie inainte de a fi "domn").

| Mario47 explică (pentru Plato):

Salut! Iti multumesc pentru raspuns. La asta m-am gandit si eu odata, ca sunt inca prea mic. Dar ii vad pe colegii de clasa (sunt a 7 a) ca se saruta pe hol cu fetele, ca se iau in brate etc. si as vrea si eu sa imi fac o prietena si am anumite frustrari, de ex in capul meu este ca sunr foarte urat. Prost nu sunt, am o medie destul de mare si un caracter, pot sa zic mai dezvoltat decat al altor colegi, copii etc. Poate nu e vremea acum pentru o prietena.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Prima impresie e aspectul fizic.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Exact. Ca-i spui lui sau unui perete, ai acelasi rezultat

| devilshelp a răspuns:

"Eu zic ca arat decent si ca ma comport decent" Hai sa iti arat unde gresesti aici. O fata de varsta ta e atrasa in primul rand de aspectul fizic, chiar daca nu vrea sa recunoasca. Degeaba ai tu o personalitate extraordinara daca esti urat. Nu zic ca ai fi, nu te-am vazut, dar ma refer in general. Apoi da, conteaza si cum te comporti. Fetelor de varsta ta de obicei nu le plac baietii foarte copilarosi, de aia sunt atrase de tipi mai mari.
Nu e vina ta si nu e nici vina lor. Dar totusi zic sa nu faci o prioritate din asta. Concentreaza-te pe scoala momentan

| Mario47 explică (pentru devilshelp):

Salut! Apreciez ca nu ai facut ca ceilalti, cu ce noroc la fete sa ai ma la 13 ani, etc. Si pe langa asta mai baga si o gluma de aia proasta, "poate ai noroc la masinute la reducere". Multa bafta happy