| teodoramrian45 a întrebat:

Salut, am 15 ani si am o mare mica problema. Am început să mă masturbez de la 11 ani iar capul penisului meu este acoperit de piele. Nu îl pot decalotat deloc. Cand am erectie se duce pielea foarte putin de pe el. Vad doar glandul inauntru. Dacă trag in jos de piele doare. Dacă aș trage mai tare as putea pati ceva?

6 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

E din cauza ca pielea este lipita de gland sau pentru ca orificiul este prea mic?
Cred ca suferi de fimoza. Trebuie sa mergi la medic. La medicul de familie, iar acesta iti va spune ce trebuie sa faci. Nu-ti fie rusine, ca nu esti primul, nici ultimul cu asemenea problema. Tot ce este omenesc nu-i rusinos. Si penisul este parte a corpului omenesc si inca una foarte importanta.

| teodoramrian45 explică (pentru CodrutElian1990):

Pielea pare să fie lipita, din cate am citit ea se dezlipeste in timp

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru teodoramrian45):

Daca este lipita doar pielea, iar orificiul este destul de mare pentru ca glandul, cand penisul e tare, sa poata iesi, nu este fimoza. Poti forta dezlipirea treptata a pielii, dar o sa te doara. Consider ca este cam tarziu sa se faca acest lucru, dar sunt si exceptii. De regula dezlipirea se face pana la 11-12 ani cel mai tarziu. Eu zic totusi ca, cel mai bun lucru este o consultatie medicala.

| David600003300 a răspuns:

Si eu am exact aceeasi peoblema. Daca reusesti sa scapi, anunta te rog cum ai facut-o printr-un comentariu lasat aici

| teodoramrian45 explică (pentru David600003300):

O s-o fac cu mare placere

| David600003300 a răspuns:

Si eu sunt destul de sigur ca mersul la doctor sigur ajuta, dar din pacate mie chiar imi e rusine sa vorbesc cu ai mei despre asta;(