| goodbadriven a întrebat:

Am 16 ani si am avut pana acum doar o prietena. Nu ma plang, foarte rar gasesc o fata care sa-mi placa cu adevarat. Anul trecut, in clasa a 9a, m-am indragostit de o colega mai ca niciodata. Pana la urma am reusit sa trec peste, n-am putut sa-i atrag atentia mai deloc.
Ideea e urmatoarea: am 1.70 si putin si cam 65 de kg; mi-as dori sa ma apuc de sala, doar ca nu am cum, as mai astepta putin sa cresc... asa ca am nevoie de niste sfaturi, ce as putea face sa mai slabesc? Cam de pe la 10-12 ani am inceput sa ma ingras si trebuie sa recunosc ca se vede grasimea. Cum as putea scapa de ea? Am prieteni la aceeasi greutate si inaltime, dar ei nu "sufera" de aceeasi problema laughing mersi

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

De ce sa nu ai cum sa te apuci de sala? Daca faci exercitii la sala, asta nu inseamna ca iti opreste cresterea in inaltime.
Pune-te pe alergat de exemplu. Ai ogramade de aplicatii si programe de alergat pe internet.
Cu mancarea cum stai? mananci sanatos? ai toate vitaminele si proteinele? daca ai posibilitatea, du-te la un nutritionist sa iti prescrie un program alimentar facut special pentru tine.
Combina asta si cu sportul si o sa ai corpul pe care il doresti.
Legat de fete, nu trebuie sa faci sport pentru fete sau sa arati intr-un fel. Sportul il faci in primul rand pentru tine, asta inseamna sanatate.
La 16 ani, vrei sa ai 100 de femei? ai tot timpul de ele.
Pune mana si ai grija de corpul tau, mai ales de sanatatea ta. Odata ce te apuci de un sport, orice sport din lume, o sa vina si rezultatele. Si fii atent la alimentatie.
Si nu uita de scoalawinking
Succes!