| LeaveMeAlone a întrebat:

Salut, am 18 ani si am ajuns si eu in sfarsit la concluzia ca trebuie sa ma apuc sa invat pentru bac.Toate bune si frumoase pana cand vreau sa invat la Fizica, partea de Mecanica.Nu stiu cum sa abordez situatia.Doresc un plan sau metode de invatare cat mai bine a materiei de mecanica.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| rbysnz a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine, dar dc ti-ai ales fizica? Este foarte grea, si daca de abia te apuci acum la sf de invatat mie teama ca iti pierzi timpul, iti recomand sa iti alegi alta materie cum ar fi biologia

| LeaveMeAlone explică (pentru rbysnz):

Am ales fizica pentru ca in proportie de 75% stiu materia din a 2 parte a fizicii pentru bac si anume "Curentul Electric".As avea nevoie de materia pentru Mecanica si niste metode cum sa o invat cat mai repede si cat mai bine.

1 răspuns: