| Tryndapere a întrebat:

Salut, am aproape 19 ani si mie de abia mi-a crescut parul pe fata, am mustata destul de mica (nu asa deasa) si putin cioc (cateva fire). Am observat ca incepe sa-mi creasca pe lateral ( sub perciuni) par facial dar nu asa mult. Credeti ca e o posibilitate sa nu imi creasca barba? Am prieteni care au barba destul de lunga din clasa a 9-a. Precizez ca nu am probleme legate de dezvoltare ( sunt inalt ).

Răspuns Câştigător
| CosminAlexCojocaru a răspuns:

O sa iti creasca, stai linitit. Fiecare om (mai bine zis corp omenesc) are modul lui de a sedezvolta. Unora le cresc barba la 15 ani (am un prieten care in poza de buletin de la 14 ani avea barba foarte vizibila) si altora care le creste mai incet. De exemplu si eu am 18 ani si acum au inceput sa creasca firele de par mai des (ma refer doar la cioc - daca se poate zice asa - si perciuni). Deci asteapta, ca totul o sa fie ok, esti perfect normal happy si o sa ai barba, doar trebuie sa astpti.