| anonimaroz a întrebat:

Am avut un iubit, dar era nevoie sa ne despartim din cauza ca mamei nu prea ii place de el, si nici cunoscutilor mei. I-am spus ca cica tatal nu ma lasa sa am iubit de vreme ce aflase (evident nu am vrut sa-i spun ca problema e in el ca nu il plac ai mei). Si vineri ne-am despartit, crezand ca nu-mi va mai scrii, dar uite ca zi de zi imi scrie. Ii spun ca e imposibil sa mai fim impreuna. Ca nu avem sanse. Incerc sa inventez diferite si diferitr sa renunte la mine, dar in zadar. El spune ca noi vom fi impreuna. Ca o sa ma iubeasca si ma iubeste si nu ma poate lasa asa usor. Dar nu vom putea fi impreuna. E imposibil. Ma puteti ajuta va rog, ce sa fac? I-as da block dar nu va tine prea mult, nici nu stiu...

Răspuns Câştigător
| ClarissaIssuta a răspuns:

Eu i-aș spune adevărul. Că ai vorbit cu părinții tăi despre voi doi și ei nu sunt de acord, că nu le-a lăsat o privire bună despre el. Dacă nici atunci nu te lasă ar trebui să le spui părinților. Ei știu cel mai bine. Baftă!