| knnight a întrebat:

Am cam ramas in urma cu engleza, si imi dau seama ca nu stiu asa cum ar trebui la varsta mea (18 ani).

Si de exemplu, in generala am facut engleza pentru incepatori iar la liceu fac pentru avansati.

Stiu mai putin ca ceilanti colegi de-ai mei (majoritatea)

Si mai este motivatia principala ca imi place foarte mult programarea si cel mai bine poti invata din tutoriale/carti in engleza deoarece in romana sunt putine.

Daca ar fi sa adun as stii peste 100 de cuvinte in engleza, cu care ma descurc pe aici pe acolo pe niste forumuri straine. Insa la gramatica sunt praf.

Nu spun ca ar trebui sa neglijez cuvintele si sa ma axez numai pe gramtica deoarece nici cuvintele nu sunt de ajuns.

De unde as putea sa incep? stiti ceva pe net?

Multumesc.

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Ai putea sa incepi sa faci niste meditatii.niste cursuri.succes

Răspuns utilizator avertizat
| knnight explică:

Alexandra in locu`l tau nu as mai vb, m-am uitat peste ceva`ul tauoh go on!