| iionelutza a întrebat:

Salut, am cunoscut un baiat e foarte dragut, si simt ceva pentru el, imi este rusine sa ii spun, el m-a sunat si mi-a propus sa ne intalnim, dar eu am refuzat, deoarece aveam prieten, dar acum nu mai am. ce sa fac? va rog dati niste raspunsuri...

2 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Cauta o ocazie sa poti sa ii zici "Buna", dupa care spune-i ceva de genul:
"In legutura cu cand m-ai invitat in oras, ce zici, mai e valabil?" Daca e interesat va zice ca da iar tu sa nu fii timida si spune-i direct "Bine, la ce ora?". Incearca asa.
Sper ca te-am ajutat.
Succes!

| smilerz19 a răspuns:

Trimite-i un sms in care il inviti undeva. Intalneste-te cu el si incearca sa fii tu insuti. Se va simti bine, mai vorbeste cu el. zambeste mereu cand il vezi oricat de suparata ai fii, iar lucrurile vor decurge bine.

Succes!