| Shygirl01 a întrebat:

Sunt clasa a 9. a. Anul trecut, in clasa a 8.a, am cunoscut un baiat foarte dragut prin intermediul unei prietene.El s-a indragostit de mine atuci si eu de el, dar am refuzat deoarece aveam examenul.L-am iubit foarte mult in secret si inca il mai iubesc. Nu prea vorbesc cu el, dar daca e o problema ma ajuta. Imi e foarte rusine sa ii zic ce simt. Daca ar afla ca il plac si daca m-ar respinge nu as mai iesi din casa o perioada buna. Va rog, spuneti-mi cum sa il fac sa se indragosteasca de mine iar, dar sa nu isi dea seama ca il iubesc.(am facut o oarecare opsesie pentru el).

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nici macar o relatie de prietenie nu poate fi mentinuta multa vreme intre 2 persoane care nu interactioneaza in mod permanent. Deoarece doresti ca in continuare iubirea ta fata de el sa ramana "secreta" ar trebui sa intelegi ca nu prea exista o metoda prin care sa-l poti mentine in preajma ta chiar si in situatia in care si el are sentimente de atractie/iubire/dragoste fata de tine. Procedand in continuare asa, vei avea surpriza sa-l vezi in bratele altei fete mai putin timide iar tu sa ramai doar cu "obsesia" pentru el. Ai doar 2 variante prin care poti sa rezolvi aceasta problema si ambele depind doar de tine. Curaj si succes!

| Xelon a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Frate, tu vezi cata frica de refuz exista pe blogul asta?
Si apoi se mira ca persoana de care le place ajunge sa fie cu altcineva.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut o obsesie pentru el, spune-i direct ce vrei ca poate el asteapta un raspuns de la tine.

| GreenVoid a răspuns:

Ramai cu examenuwinkingPuteai sa i spui de la inceput ca "da imi placi, da am examen"cu toate ca nu stiu cu ce te incurca examenu asta ca nu se futea. In cartile tale da ma rog. Explica i situatiawinking