| Hieer a întrebat:

Salut.
Am de facut la engleza un proiect despre o stire 'populara' in tara noastra. Sincer, nici n-am idee despre ce sa scriu.laughing Imi puteti da niste idei? :3 Urgeent! Fundaa!

Răspuns Câştigător
| AngelOnEarth a răspuns:

Atunci ai putea scrie despre codul portocaliu de ninsori si viscol din tara noastra sau despre manifestatiile care au avut loc ieri cu ocazia Zilei Unirii Principatelor Romane. Cel mai bine e sa dai un search pe Google, sa cauti orice ziar online romanesc si vei afla toate stirile de actualitate.

4 răspunsuri:
| AngelOnEarth a răspuns:

Ai putea scrie despre accidentul aviatic din Muntii Apuseni. Este cea mai populara stire din tara noastra la momentul actual.

| Hieer explică (pentru AngelOnEarth):

Despre asta ..scriu majoritatea colegilor, imi doream altceva...

| AngelOnEarth a răspuns (pentru Hieer):

Atunci ai putea scrie despre codul portocaliu de ninsori si viscol din tara noastra sau despre manifestatiile care au avut loc ieri cu ocazia Zilei Unirii Principatelor Romane. Cel mai bine e sa dai un search pe Google, sa cauti orice ziar online romanesc si vei afla toate stirile de actualitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide o revistă mondenă şi ia de acolo orice ştire, căci românii de rând doar de porcăriile de acest gen par a fi interesaţi, într-o bună majoritate.

| AdelinaIoana14 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi tema(anul trecut)...dar tu ai putea scrie despre Bianca & Victor :3(ai grija sa precizezi ca au si o melodie a lor 3happy