| madeinchina95 a întrebat:

Salut am facut ieri pe 23 mai sex cu prietena ..prima dat am facut neprotejat ..nu mi-am dat drumu in ea.m-am sters si mi-am pus prezervativu si la cand am terminat am obsevat ca prezervativu s-a rupt dar nu mi-am dat drumu in ea... ii vine ciclu acu pe 27 mai este vreo sansa sa fi ramas insarcinata?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e posibil atat prima data de la lichidul preejaculator cat si a doua oara cand s-a rupt prezervativul tot din cauza lichidului dar si din cauza faptulu ca nu te ai spalat si e posibil sa fi ramas spermatozoizi.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Teoretic, se poate pentru ca exista o cantitate mica de spermatozoizi si in lichidul preejaculator. Daca ii intarzie menstruatia, sa isi faca un test de sarcina dupa 7 zile de la data de 27 mai, deci in jur de 3-4 iunie.

| PsihinG a răspuns:

In mod normal, nu ar trebui sa fi ramas insarcinata din 2 motive:
1) Nu ai ejaculat in ea.
2) 5 zile inainte de CM e perioada nefertila.
Ca sa fiti siguri 100% ca nu vor aparea probleme, dupa 2 saptamani, iubita ta, sa faca un test de sarcina.
Altadata fi mai atent. Bafta!