| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietena mea dar nu mi-am dat drumu in ea.m-am sters cu un servetel apoi am facut o pauza..nu am ajuns la baie. dupa vreo 15 min ne-a apucat iar cheful.ea mi-a facut oral si pe urma am facut sex iar.As vrea parerea voastra daca poate sa ramana insarcinata in cazul acesta!?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sanse maricele. Realizezi ca pe uretra e foarte posibil sa mai fi ramas spermatozoizi

| Andrey_Razvan_1993 a răspuns (pentru suntserios):

Eu sper sa fie totul bine..nu am eu ghinionul asta.

| suntserios a răspuns (pentru Andrey_Razvan_1993):

Te costa 3 lei sa scapi de ghinion, adica pretul unui prezervativ

| Andrey_Razvan_1993 a răspuns (pentru suntserios):

Da stiu.dar fiecare face pe propria raspundere..stai calm..am intrebat doar asa sa aflu parerea voastra.voi vedea ce va fii..asta e.

| Violleta2022 a răspuns:

Bravo! Tocmai ati facut ceea ce nu trebuia facut, mai multe partide consecutive de sex neprotejat, iar daca fata este si in peiroda fertila, categoric ramane insarcinata.
intotdeauna, dupa prima partida de sex, ramane sperma neeliminata pe teava, care se scurge imediat cum penisul este reintrodus in vaginul fetei, in primele secunde.
Deci poate ramane insarcinata cu acea picatura, nici nu-i nevoie sa ejaculezi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia s-a terminat in data de 23 Mai conform informatiei tale ulterioare, inseamna ca PRIMA ZI a menstruatiei (fiindca aceasta data este importanta) a avut loc PROBABIL in data de 19/20 Mai moment in care a inceput actualul ciclu menstrual. Daca lungimea ciclurilor menstrualeeste cel mediu de circa 28 de zile reiese ca ziua OVULATIEI ar putea fi 2 sau 3 Iunie, adica astazi sau maine. In aceste conditii posibilitatea de a se forma o sarcina in conditiile descrise de tine poate fi considerata ca fiind de la FOARTE MARE spre MAXIMA, fiindca in cazul in care dupa ejacularea spermei NU se produce o urinare, sperma ramasa lipita de peretele uretrei intra intr-un proces de fluidizare si dupa cateva minute (intre 5 si 15) incepe sa se scurga/prelinga practic aproape insesizabil din uretra/din penis pe parcursul urmatoarelor 2-3 sau chiar 4 ore. In cazul vostru sperma in mod absolut sigur s-a scurs .....in vagin. In vagin si in uter spermatozoizii pot trai/supravietui cateva zile si ma intreb : de unde ai obtinut acea informatie complet gresita si eronata privind moartea spermatozoizilor intr-un timp ata de scurt? Inconcluzie fiindca sexul a fost intretinut (PROBABIL) in perioadade fertilitate maxima si posibilitatea de a se nasteo sarcina este la fel de.....MAXIMA. Multa sanatate!

| Andrey_Razvan_1993 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de raspuns..asta e..nu am fost atenti..astept sa vad daca are cv simptome si asteptam sa vdm daca vine menstruatia.

| Andrey_Razvan_1993 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Faza asta a fost seara de 31 spre 1 iunie.

| mihai69 a răspuns:

Cam da, dacă era în perioada fertilă. Și e posibil să fie. Apropo, nu contează când i se termină menstruația, ci când începe.

| Emilian65 a răspuns:

Da, int-o asemenea situatie poate sa ramana gravida.

| Anna121 a răspuns:

Daca nu va protejati in niciun fel, exista sanse mari sa ramana gravida mai ales daca era in zilele fertile. Faptul ca te-ai sters cu servetelul nu va ajuta la nimic, nu-i metoda de contraceptie.

| Andrey_Razvan_1993 a răspuns (pentru Anna121):

Am inteles..pai i s-a terminat mens pe 23 mai.

| Andrey_Razvan_1993 a răspuns (pentru Anna121):

Stiam ca spermatozoizii mor dupa nu stiu cate minute gen.iar dupa oral zic ca s-a curatat zona..nush..zic si eu..acum asteptam.