| AnnAnonymous a întrebat:

am iesit cu o fata azi, i-am luat un trandafir si un martisor la prima intalnire,a fost ok,am vorbit iar spre seara am mers la un concert unde s-a intalnit cu niste prieteni de a ei,si de atunci nu ma mai bagat in seama a zis ca merge pana la magazin a mers cu una din prietenele ei la magazin iar cand a venit a stat cu ea si alti prieteni de ai lor mai la distanta de mine, insa ea nu m-a chemat la ea, sau sa vina la mine..sau sa ma bage in seama. (mi se intampla adoua oara faza cu bagatul in seama.)_ am mai stat un pic am vazut ca nu ma baga in seama si am plecat... insa nici un gest, nici nu i-a pasat... iar am intrat in depresii. voi ce parere aveti

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu-i pasa de tine

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Sunt fete care nu le plac trandafirii si martisorele.
Poate acum te considera tampit.

Dar sa zicem ca gestul conteaza. Unele fete asteapta sa fie cucerite, nu sa cucerasca, asa ca sari pe ea, si spune-i ce simti.

| Yuzoo a răspuns:

O persoana NICIODATA nu ar trebui sa renunte la prieteni pentru o relatie. Adica daca ar veni o fata si ti-ar spune sa renunti la cel/cea mai buna prieten/prietena a ta asta inseamna ca ai renunta pentru o relatie care poate nu e asa seriosa. Eu zic ca 50% a fost vina ei ca te-a ignorat dar 50% ca nu renunta la prieteni, asta nu inseamna ca nu tine la tine stai calm.

| AnnAnonymous explică (pentru Yuzoo):

Nu m-a deranjat prietenii ei, sau ca a stat cu ei, m-a deranjat ca ma ignorat total.

| SookiexD a răspuns:

Si de aceea urasc eu sa merg cu fetele care imi plac, la concerte si/sau locuri unde ar putea sa se intalnesca cu prieteni de ai ei. mai ales la prima intalnire. Asta o sa se intample mereu. Incearca sa iei legatura cu ea, da-te ranit, spune-i ca te-a lasat "asa" singur si ca te-ai simtit super naspa. Da-i de inteles asta, si fa-o sa se simta vinovata, isi va da seama ca vrei cu adevarat sa fi cu ea sau cel putin ai curajul de ai arata ca vrei sa fi prietenul ei sau amicul ei. pnm

| Octavia1 a răspuns:

Poate o prietena de a ei i-a spus de tine... Vorbeste cu ea cand e singura sa vezi poate o deranjeaza ceva sau poate ca ea chiar nu te place! Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| AnnAnonymous explică (pentru Octavia1):

De fapt cred ca s-a combinat cu unu dintre aceti prieteni laughing dar na asta e. mai sunt fete happy

| Anonym98 a răspuns:

Sall.Pai in mod... poate a primit vreun sfat de genul:nu-l baga prea mult in seama ca o sa-l plictisesti chesti...incearca sa mai iesi odata cu ea si vezi cum se comporta cu tine, nu lua ca pe un refuz ceea ce s-a intamplat azi.