| anonim997 a întrebat:

Salut,am incercat sa intru azi pe contul yahoo si am primit asta

Pentru siguranța dvs., alegeți o metodă de mai jos pentru a confirma faptul că dvs. sunteți cel care se conectează la acest cont.

Am doar varianta sa primesc email cu un cod pe adresa de email ca sa confirm.dar eu nu pot intra pe email din cauza erorii asteaia, ce e de facut

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Reincearca conectarea la cont. Poate acea informare de securitate nu va mai aparea.
Atunci cand iti creezi un cont de mail Yahoo sau Gmail, acesta se poate securiza cu un numar de telefon sau o alta adresa de mail, pe care sa primesti codul de securitate. Trebuie sa te gandesti care este adresa de mail de recuperare, iar pe aceea se va trimite codul de verificare cu care vei putea sa confirmi ca mailul pe care nu poti intra este al tau.
Daca nu stii adresa de mail de recuperare sau nu ai trecut pe contul blocat un nr. de telefon, accesul la acel cont de mail e aproape imposibil. Va trebui sa creezi o alta adresa de mail, pe care s-o securizezi cu un nr de telefon sau o alta adresa de mail de recuperare.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intotdeauna exista doua variante de confirmare a contului. Mai caută.

| dullcat a răspuns:

Buna.Esti sigur ca nu exista si o a doua metoda de verificare? Numarul de telefon nu l-ai adaugat?