| милaя a întrebat:

Salut, am nevoie de remedii sau creme contra cosurilor si puncte negre...mersi anticipat! dau fundita unui raspuns reusit

4 răspunsuri:
| Smilee4Mee a răspuns:

Medicul de familie mi-a recomandat o masca pe care o poti face tu singura.
-Bati albusul unui ou pana se face spuma, dupa care adaugi faina de malai. Nu foarte multa, cat sa se poata intinde masca pe fata. O aplici dupa care astepti sa se usuce. Dupa ce sa uscat o dai jos cu mana (massandu-ti fata) si abia apoi te poti spala cu apa minerala.
Succes:*
p. s.: Fa masca o data la 2-3 zile.

| andreepetpu a răspuns:

Am si eu aceeasi problema. Eu folosesc masti de la AVON si Oriflame. Sunt foarte bune, si iti garantez ca daca le faci corect iti dispar cosurile. Dupa o luna vei vedea rezultatele. La mine a functionat. Bafta!

| andrutzakiss a răspuns:

Intreaba un reprezentatnt avon sau oriflame sa vezi ce iti recomanda...

| Bubu8 a răspuns:

Remediile naturale sunt cele mai bune. La fel ca tine, si eu am probleme cu cosurile. De exemplu, eu folosesc o pastila de aspirina peste care adaug cateva picaturi de zeama de lamaie pana se face ca o pasta, apoi amestec cu miere de albine. Aplic pe fata si las vreo 15-20 de mine. Mie imi prieste. Incearca si tu. Poti incerca si banana pisata amestecata cu miere de la abine. Sunt multe combinatii pentru probleme de genul acesta. Succes! happy