| Laura2020 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns pentru urmatoarea intrebare: daca mie si prietenei mele ne place de acelasi baiat si prin clasa noastra se zvoneste cum ca baiatul respectiv o place, eu cum pot sa il fac sa ma plac pe mine si nu pe ea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te comporti de asa maniera incat sa-i atragi privirile, de asemenea sa incerci s-ai acaparezi atentia prin discutii care l-ar putea interesa. Daca nu reusesti prim aceste metode inseamna ca nu este interesat de persoana ta, deoarece lipseste acel chimism inca nedescoperit care ne face sa ne indragostim doar de o anumita persoana.

8 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Nu ai ce sa faci, din pacate. Daca el a vazut ceva special in prietena ta, inseamna ca acel ceva tu nu il ai.Mai bine ii lasi in pace caci, cu siguranta, iti va veni si tie randul si nu iti va place daca se va baga cineva peste relatia ta.

| doreal a răspuns:

De ce ai vrea sa faci chestia asta? De ce sa ii iei poate viitorul ei iubit? Daca nu te place nu are rost. Cred ca nu ai vrea sa devii personajul negativ dintr-o poveste care nu iti apartine. Stiu ca ai dat funda dar mi se pare inutil sa obligi pe cineva sa te placa. O mare pierdere de timp si nu uita! Timpul e pretios.

| irinuk28 a răspuns:

Dacă o place pe ea, de ce să te mai bagi, fiind și prietena ta, LOL. Poate ai avut și tu șansa ta, să îl atragi, dar ea ți-a luat-o înainte. This is thinking

| Admunssen a răspuns:

Vei starni un mic razboi. happy In cazul acesta numai el alege happy Cauta si tu unul care sa fie mai chipes decat susnumitul.

| GreenBubble a răspuns:

In primul rand tu si fata respectiva nu va puteti numi prietene.
In al doilea rand daca se plac reciproc lasa-i sa fie impreuna, nu te baga intre ei. Invidia asta pe care o ai tu nu va duce la nimic bun.

Take care!(^_^)

| Georgemy2 a răspuns:

Nu o poti face, el decide de cine-i place nu tu, daca el o considera pe ea mai speciala decat tine, asta e. Sunt si alti baieti.

| 456deea a răspuns:

Pe tine si nu pe ea? Deja esti rea asta nu e prietenielaughing fii mai crazy funny dar dac baiatul ala o place pe fata aia nu ai sanse nu ii poti controla inima dar un mic sfat ca sa nu te certi cu "prietena" ta combino pe ea cu el. apoi ei se vor desparti ca relatiile de genul acesta de adolescenti nu prea tin mult iar ea se va desp de el va fi si mai bine tu il vei consola pe baietel dar apoi va veti desparti pentru ca va aparea altul laughing :* bafta incearca sa fii mai greu de abordat baietii vor ce nu pot avea

| Carmen12345678 a răspuns:

Pai...Daca lui ii place de ea e foarte greu sa ii schimbi parerea :\ (fiecare cu gusturile lui)Poate se zvoneste in clasa dar poate sa nu fie adevarat big grin.Ar trebui sa crezi asta doar daca a zis el ca ii palce de fata respectiva, sau chiar de altcineva!
Nu trebuie sa te schimbi happy daca e sa te placa te place asa cum esti!
Sper ca te-am ajutat (cu ceva)! big grin