| AlexandraOsan a întrebat:

Bun cu ce sa incep:
Baiatul de care imi place a aflat intr-un mod cat se poate de stupid ca il plac chiar alaltaieri.
I-am zis prietenei mele care acum nu mai este(explic mai incolo de ce)ca il plac:mare greseala. ea are o gura mare. i-a zis unui baiat din clasa care in pauza de dupa o ora ca eu il plac si daca el ma place si el a raspuns rusinos:nu
acum baiatul nu mai vorbeste cu mine si incerc sa fim macar prieteni
nu mai sunt prietena cu acea fata pentru ca a zis aseara si citez:Ma disperi deja nu te mai gandi la fraierul ala ca nu iti dai seama ca nu te place
parca m-a lovit in inima cu cutitul
deci funda la cel mai bun raspuns:Baiatul ma fileaza si eu pe el.Ar trebui sa fac eu primul pas sau sa mai astept sa mai vad daca imi mai face avansuri?

Răspuns Câştigător
| angel09 a răspuns:

Poate prietena ta a fost un pic cam dura dar poate are dreptate si ti-a spus asta doar pentru a te ajuta sa treci mai usor peste asta. Vrei sa vezi daca te place respectivul? nu ii mai da atentie o perioada si lasa-i impresia ca ai pe altcineva iar dupa studiaza-i comportamentul...vei vedea ca iti va acorda atentie.O fata cu cat are mai multi pretendenti cu atat e mai dorita de restul baietilor.bafta!

2 răspunsuri:
| RalucutzaFarmer a răspuns:

Sa mai astepti pentru ca nu poti sa-i spui din prima fata in fata si eu am o prietena care i-a spus unui baiat ca imi place de unu.Dar mi-a trecut si nu prea ar trebui sa mai vb cu ia in vedere ca acest fel de zise prietene nu prea iti sunt.In legatura cu baiatul mai asteapta si tu 2 3 zile sa vezi ce se intampla si dupa aia vezi cum reactioneaza cand ii spui in fata. Funda sper ca te-am ajutat sunt cam disperata dupa funde.

| addi90 a răspuns:

Ar trebui sa ti-o scoti pe sfanta **** din cap si sa pui mana pe cartea aia!