| BB75 a întrebat:

Am niste probleme la scoala. Am o profesoara care ne da foarte multe teme iar daca nu le fac, ma ameninta ca nu ma baga in examen. Sunt la finalul clasei a 8-a si vreau sa intru la cel mai simplu liceu, Profesionala/mecanica.
Are dreptul sa nu ma bage in examen sau ma minte doar ca sa scriu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu examenul doar te ameninta, nimeni nu te poate impiedeca sa intri in examen, cu exceptia cazului ca ramai corigent sau repetent.

| BB75 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Nu raman corigent sau repetent. am note destul de bune dar temele ma omoara, profesorii chiar nu se gandesc ca poate am si altceva de facut

2 răspunsuri:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Nu are ce sa-ti faca, atata timp cat tu vei avea note de trecere la sfarsitul anului. Vrea sa te sperie.