| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete.

De anul trecut imi place de un baiat, insa el statea foarte mult ca o colega, care e topita dupa el. Anul asta, am inceput sa simt ceva si mai puternic pentru el, dar fata aceea petrece la fel de mult imp cu baiatul respectiv. Aseara el i-a trimis un mesaj pe whats app spunandu-i ca ii place mult de tot de mine. Colega mea a vorbit o ora cu cea mai buna prietena a mea, plangand (tipul asta nu e genul care spune orice oricui), iar bf-ul meu mi-a povestit azi tot. Avand in vedere ca acesta colega nu ma suporta, ce ar trebui sa fac? (nu vreau sa-i trimit mesaj) Si prietena mea m-a rugat sa nu spun nimanui altcuiva, sau sa nu dau semna ca as sti, pentru ca fata aia se va supara foarte tare daca afla ca stie cineva. Ce sa fac? FUNDA

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa este frumos, sa nu spui nimanui! Stai cuminte pana cand baiatul va fi capabil sa-ti spuna tie ceea ce are de spus, nu la tot satul.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Nu ca nu spun, dar daca imi spune ca ma place, sa fiu cu el, sau nu?

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu trebuie sa stii asta, il placi sau nu? Ai o alta varianta mai buna?

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Da il plac, dar ma gandesc si la fata aia, stiu cum e sa fi asa...si nu e ok

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti face asemenea ganduri, tu nici macar nu stii daca el este interesat sau nu de tine.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Mi s-a aratat mesajul, deci sunt sigura ca e adevarat

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi glumit si el, vrand sa faca pe altcineva geloasa! Dar chiar daca te-ar placea, ce sa faci cu un astfel de baiat, care nu este in stare sa-ti spuna in fata ca te place?

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Zilele trecute mi-a spus ca place o fata, dar nu poate sa fie cu ea. mi-a spus ca sunt frumoasa si ca ii place de mine, (cand mi-a zis asta, anul trecut, nu stiu daca a zis-o ca persoana sau mai mult.) ne imbratisam des, si odata eram pe cale sa ne sarutam, adica el s-a apropia exagerat de mult de mine.

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce asteapta, sa-i sari tu in brate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu gandesti bine "ma gandesc si la fata aia". Ok se stie ca nu e ceva placut sa vezi persoana pe care o placi cu altcineva dar gandeste-te la voi 2.Nu poti sa te gandesti de fiecare data la cealalta persoana. In plus, cum ti s-a zis, lasa-l intai pe el sa iti spuna daca te place sau nu, nu te lua dupa altii.