| Vlad994658 a întrebat:

Salut, am o problema, am bacalaureatul anul acesta, la matematica nu am probleme, biologie la fel e teoria de invatat probleme etc. dar la romana la comenatarii ...nu le pot retine nh dc. Practic, 2 zile maxim si dupa uit, nh cum sa le invat, voi cum le ati invatat? Si cum ati invatat pentru bac?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Eu mi-am facut comentariile scheme logice cu liniute. happy Am tinut minte strict esentialul iar la examen pur si simplu am elaborat totul

3 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Eu zic sa începi să te pregătești. Învață în doze mici. Azi un pic, mâine un pic. Sigur o să reușești happy

| gratargratar a răspuns:

Cel mai simplu e sa citesti romanele si nuvelele respective. Odata ce le citesti, o sa-ti fie mult mai usor sa retii comentariile.

| leapșa a răspuns:

Pentru bac am invatat comentariile cu doua saptamani inainte. Nu-i bine sa zic asta, stiu, dar chiar nu m-a interesat.
Insa, am fost atent la ore si asta a ajutat mult.