| IonelaSelar a întrebat:

Salut, am o problemă de ceva vreme la școală. In fine am intrat clasa a 9a colegi noi, profesori noi, toate bune și frumoase, mi-am cunoscut profesorii, profesoara de geografie era gravidă și plecase în maternitate, venind un alt profesor nou de data asta dar foarte tânăr. S-a prezentat nouă, fiecare elev a spus cum il cheamă și de unde venim apoi am urmat eu și eu i-am spus foarte frumos cum mă cheamă și de unde vin doar că se uită foarte ciudat la mine, de atunci din ziua aceea înainte să înceapă orele sta maxim un minut fara să zică nimic și mă privește de parca vrea să zică ceva de fiecare data si nu s-a întâmplat. Sta mai mult de 10 11 secunde și se uită la mine de parca s-a întâmplat ceva. Ce am observat eu este că în pauze când ies eu nu privește și alți copii la fel cum mă privește pe mine. Am stat atenta sa vad ce se întâmplă cu adevărat și în pauze când stau cu prietena mea el trece și mă privește doar pe mine doar la mine și când mă vede pe hol si mă privește de fie care data la alte fete nu vad să facă așa ceva. Apoi când trebuia să îmi dea nota adică sa mă asculte am mers in fața clasei să mă asculte, bineînțeles erau și colegi acolo doar că el când îmi punea o întrebare și ii răspundeam pur și simplu ii venea să râdă, se ținea de gura sa nu râdă, sa nu zâmbească nu știu de ce.Si ce era așa de amuzant incat sa râdă de mine? Eu mă simt foarte prost pentru că mie nu îmi place să facă chestiile astea in preajma colegilor mei deoarece mă simt prost, de la un timp nu mă mai duc la școală când am ore cu el. Pur simplu mă intimidează si nu știu de ce face asta. Pentru că eu niciodată la ora lui nu am greșit sau sa fac ceva sau să glumesc cu el să rad sau nu știu să spun glume cum fac alte fete pe seama lui că e tânăr.Eu îl respect că e profesorul meu dar deja asta e intimidare in public.
Precizez că cu părinții am vorbit doar că ei spun că așa trebuie sa privească un profesor elevi, dar crede-mă nu chiar așa.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu acum ai comportamentul elevei care crede că profesorul îi dă prea multă atenție.