| madam a întrebat:

Salut am o problema,este posibil ca sa imi fac studiile peste hotare,dar sunt cu prietenul meu care isi face studiile aici in tara,nu stiu ce sa fac,ce va fi cu relatia noastra, suntem de 8 luni impreuna si totul este foarte bine.Va rog un sfat,, Funda

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar fi bine sa pleci ca sa ai o viata mai buna, poate ala nu e alesul tau si mai incolo vei zice ca aveai ocazia sa inveti afara si ai stat cu un prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aiurea,dar da mai multe detalii:cat stai acolo? de cate ori vii pe an in tara? el ce face dupa ce isi termina studiile?

| madam explică (pentru anonim_4396):

Poate ca este posibil sa isi faca si el studiile peste hotare la anul, dar mi-e teama ca timp de un an relatia noastra nu va rezista, nici nu stiu ce sa fac

| anonim_4396 a răspuns (pentru madam):

Depinde si in ce stadiu este relatia... daca crezi ca el e "alesul" poti sa incerci dar ai grija sa nu suferi dupa aia, adica sa simta si el acelasi lucru pentru tine.
Dar in un an nu va vedeti deloc? Eu zic ca poate rezista daca vreti amandoi.Cum am mai zis, asigura-te ca vrea si el asta.