| numesiprenume0 a întrebat:

Am o problema in dragoste. Unei colege cred ca ii place de mine... Dar mi-am dat seama cam tarziu. Acum ce mai pot face dacă ea nu mai da aceleasi semne ca m-ar placea? Inainte ma saluta, glumea, ma tachina, acum nici macar un salut. Nu pot sa fiu direct si sa ii spun ca si eu o plac. Funda pentru cea mai buna solutie. P.S. Sunt cam timid si poate de aceea nici nu am reactionat la momentul potrivit si mi-e teama ca acum este prea tarziu. Direct sa ii spun ca o plac din nou nu merge, deci astept o solutie. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incepe prin a saluta-o tu!
Timiditatea nu te face nesimtit, poate de aceea a incetat sa te mai salute, pentru ca este nromal sa o saluti si tu, iar daca tu nu o faci, fata ori te crede nesimtit ori neinteresat de ea si atunci nu-si mai da interesul s ate salute.
Incepe prin a o saluta si a-i zambii si in cateva zile intreab-o ce mai face si usor-usor poti lega conversatii cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-a jucat bine cartea cu indiferenta, acum trebuie sa o bagi tu in seama laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi randul tau sa îi arăți cât de mult înseamnă ea pentru tine.Este adevărat ca, nu îi poți spune direct și în față, dar eu ti-as sugera sa te apropii cât mai mult de ea dar nu dintr-o data pentru ca, atunci va fi mult prea evident ca o placi. Încerci și tu sa faci glume și sa o tanchinezi așa Cum îți făcea și ea ție și sunt sigura ca o vei câștiga.
Atunci când va fi momenoul potrivit, iar voi veți fi mai apropiați va fi momentul potrivit când îi vei putea spune subtil ca o placi.
Sper ca am fost de ajutor
Mult noroc în dragoste!

| Ioana_Loredana_1996 a răspuns:

Probabil ca ea a incetat sa mai spere la tine vazand ca nu dai niciun semn sau poate te-a vazut mai mult in jurul altei fete si si-a facut niste idei ceva de genul parerea mea este sa incerci sa te apropii de ea sa o saluti sa o intrebi ce face si incearca sa stai cat mai mult in preajma ei si isi va da ea seama happy bafta :p oricum sincer nu cred ca i-a trecut sigur inca te place faza cu placutul trece mai greu happy