| seby347 a întrebat:

Salut..am o problema.mie imi cam place de o fata.adica de o colega din clasa...toata ziua ne tachinam... facem glume.si facem naveta impreun.pentru mine e ca o sora.ba mai mult.e cea mai draguta fata puppy dog eyes.cum as putea sa aflu daca ma place si ea.si daca as vrea sa incep o relatie cu ea.cum ar trebui sa reactionez imi este cea mai buna prietena si daca i-as spune ca vreau sa am o relatie cu ea poate o sa se supere si nu mi-as dori asta.cum as putea sa i spune asa mai pe ocolite daca intelegeti ce vreau sa spun, as vrea sa stiu daca ma place, FUNDA..multumesc(fara raspunsuri stupide )

Răspuns Câştigător
| Clape a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa creezi cadrul specific: adica nu i-o trantesti din prima:te plac. Mai intai apropie-te putin, zambeste, incearca sa umblii putin in parul eu, sa il invarti pe degete, incearca sa o iei putin de mana ca sa vezi cum reactioneaza...le despartire poti sa ii faci cu ochiul ca sa ii dai de inteles ca o placi. Si apoi cum ti-au spus si fetele incearca sa ii spui ca aceasta apropiere dintre voi pe tine te-a adus la mai mult si ca, crezi ca o placi. Asta e pasul unu, tu sa nu ii zici din prima de relatie. Mai intai vezi cum se da apoi o iei. Ai grija sa nu fii nici prea badaran dar nici prea timid. Nu uita ca fetelor le plac baietii cu tupeu, pana la urma, dar incearca sa fii si diplomat in acelasi timp. Succes!

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Nu-i spune ca iti e ca o sora sau mai rau ca o mama pentru ca fetelor nu prea le place. Incearca sa-i spui direct, insa nu cu fata de toti, ramai tu cu ea dupa ore si zi-i atunci, chiar daca nu te place nu cred ca se va supara.

| George1347 a răspuns:

Stii *(numele)* ne cunoastem de foarte mult timp si suntem prieteni buni si... incepe sa imi placa de tine nu stiu, nu am mai simtit asa ceva pentru nici o alta fata. Bagi tu ceva dulcegarii pe acolo