| Roman2391 a întrebat:

Salut,sunt cu o fata de 6 luni dar inca nu am avut relatii sexuale pentru ca este mai mica si tin la ea si de asta nu nu am adus niciodata in discutie asta.Eu am 18 ani iar ea are 15.Chestia este ca o sa facem revelionul impreuna si mai pe ocolite mi-a spus ca ar vrea sa fie "prima ei noapte".Tin prea mult la ea si nu vreau sa o fac sa regrete in caz ca o sa ne despartim vreodata...asa ca as vrea sa o refuz dar nu vreau sa inteleaga altceva, gen ca nu ma atrage...dar ma gandesc mai mult la ea.Cum ma sfatuiti sa ii zic?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Are 15 ani si nu gandeste matur la varsta asta, daca o refuzi se va supara pentru ca este de asteptat sa reactioneze asa, nu stiu ce sa zic daca isi doreste asa de mult fa asa incat sa fie o noapte speciala si de neuitat pentru amandoi

| neutrino a răspuns:

Domnisoara are si ea un mare vis: sa devina femeie, fapt pentru care doreste ca tu sa o ajuti, bineinteles daca esti capabil de asa ceva. Cat priveste viitorul vostru, ia-o mai domol, sau... cere-o de nevasta, daca tu ai ganduri nobile fata de ea. Eu va doresc un revelion reusit, si "La multi Ani"!

| Danysan a răspuns:

Eu zic sa ai spui Adevarul.Ca e prea mica si nu vrei sa o faci sa sufere.Dar pana la urma daca ea vrea si va Iubiti de ce sa nu o faci? Iubirea e lucru rar si e o seara speciala asa ca simtiti-va Bine si restul mai vedeti.

| greyhound a răspuns:

Asteapta sa vezi daca intr-adevar la sex s-a referit, sa nu cumva s-o fi luat hormonii tai razna si sa fi interpretat aiurea. Apoi intreab-o daca e sigura ca asta isi doreste.
Daca e da, da-i bataie. Serios vorbind, nu te mai gandi la ce ar putea fi, ca socoteala de acasa...
Tu te gandesti ca ea ar suferi enorm daca va despartiti si ea si-ar fi pierdut virginitatea cu tine. Faza e ca nu o sa sufere prea mult timp. Toate se vindeca. Dar daca tu o refuzi si ea chiar vrea si gaseste pe altul s-o scarpine? sau va despartiti poate si apoi afli ca s-a culcat cu nu stiu cine la mai putin de 2 saptamani?
In concluzie, treaba sta asa - ce zic eu, ce iti imaginezi tu, sunt situatii ipotetice. Ceea ce-i in fata ta, e o tipa frumoasa, care te iubeste si care vrea sa faca dragoste cu tine. Ce mai vrei?

| Roman2391 explică (pentru greyhound):

O cutie de prezervative si ceva de baut mai vreaulaughing.Dar se va rezolva imediat.Mersi omule am inteles, ai dreptate daca nu o *** eu acum si aud ca a facut-o cu altu si la 5 luni dupa o despartire o sa fac urat raulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles, esti nesigur. Totusi, esti in avantaj, fata nu are cu ce sa te compare, esti ETALON. Lasa emotiile (doar daca nu esti impotent, caz in care poti astepta trei ani pana sa o anunti) si defloreaza fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cocalar nu ar refuzao, acuma depinde ce esti tu ar trebui sa te gandesti si la parintii ei.
Decat sa-si bata altu joc mai bine cu tine, nu stiu ce sa zic faci cum vrei ar trebui sa sse gandeasca si ea.

| Florenta16 a răspuns:

Imi place ca nu accepti si nu vrei sa o faci cu ea si ca o iubesti. Gandesti foarte frumos pentru un baiat de 18 ani care acum, sa fim seriosi, multi asta cauta.
Spune-i ca e micuta ta si nu vrei sa o ranesti, si nu crezi ca e potrivit acum sa o faceti, ea este in crestere, se dezvolta, si daca tot va iubiti asa mult, va rezista relatia si o veti face in apropiere de 18 ani.
Spune-i ca o iubesti si nu vrei sa o faci sa regrete si nu ai putea sa o vezi acum cum se chinuie ea pentru tine, ea sa se simte nasol prima data si tu bine.
Ia-o in brate, dansati, mancati, beti si distrati-va de revelion.
Bafta si un nou an fericit!

| unknøwn a răspuns:

Stai liniştit.
N-o rezolvi tu.
O refuzi.
O rezolvă altul. happy

| PsychologistT a răspuns:

Un refuz cred ca ar afecta-o. Daca asta isi doreste cu adevarat, de ce sa o refuzi?
Inainte de asta discuta cu ea, si intreab-o daca e sigura pe ceea ce vrea sa faca.

| Yay000 a răspuns:

Dacă asta iţi doreşti şi vrei să o protejezi îi poţi spune clar, cu ajutorul cuvintelor si vorbei bune exact ce ne-ai spus nouă aici şi s-o faci să creadă tot ceea ce ii spui. Dacă ii vei explica clar, şi va vedea că te porţi la fel de normal şi după chestia asta nu văd ce probleme ar avea.:*

| boykacatalin1 a răspuns:

Daca ea vrea de ce sa refuzi?