| lucian1231 a întrebat:

Am o problema. O fata ma place (nu mi-a zis ea)dar mi-au spus colegii ei si mi-a dat si o chestie in care scrie "dragostea sincera si profunda nu are nevoie de multe cuvinte". Problema e ca eu nu o plac pe ea. Imi e doar prietena. Eu am mai fost impreuna cu ea dar ne-am despartit dupa vreo 2 luni pentru ca era prea copilaroasa si inca mai este putin. Nu stiu cum sa-i zic ca nu o plac fara sa o ranesc pentru ca ea e foarte sensibila. Va rog ajutati-ma big grin
FUNDA!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum sa n-o ranesti, atata timp cat te place!
Tot ce poti face legat de asta, este sa-i spui intr-un mod frumos ca nu o poti considera o iubita, ci iti doresti sa ramaneti prieteni si...atat.
Fa-o tandru, da-i de inteles ca tii la ea, dar nu poti mai mult de atat.

| Ibanez a răspuns:

Poti sa ii spui ca s-au dus acele vremuri in care tu o placeai, sau poti sa iti o iei de mana si sa o imbratisezi si sa ii explici ceea ce tu nu mai simti pentru ea laughing de sigur, eu cred ca ar fi mai bine sa ii spui asta abia dupa ce ti-o spune ea!

| Oanapisipisi a răspuns:

Pai...Zii ca nu o placi dupa ce i-ai spus adaugi imediat:"Nu este vina ta, este a mea " si daca ea intreaba "Ce vina ai tu?" ii zici "Am pe altcineva" ea intreaba "Pe cine?" sa nu ii dai prea multe detalii! Ii zici ca nu o cunoaste sau ca este la alta scoala sau inventezi tu ceva. Si ca sa nu merita sa planga dupa tine(scuze, nu am mai avut alta idee).
Funda?

| Oanapisipisi a răspuns (pentru Oanapisipisi):

Si ca nu merita am vrut sa zic

| Dracarys77 a răspuns:

Fii sincer si ia-ti inima in dinti, dar incearca sa fii subtil.SA FIM PROFESIONISTI CE DRACU laughing)