| mihai151992 a întrebat:

Salut am si eu de facut un text argumentativ si nu stiu sa-l fac cine ma poate ajuta sa mi-l faca cu afirmatia "Viitorul unui om ca si al unei lumi se construieste nu se viseaza". va rog sa ma ajutati.(si sa inceapa cu cred ca dupa opinia mea sau din punct de vedere).

1 răspuns:
| StefanMosneaguID a răspuns:

Salut! Bazează-te pe o idee simplă: În opinia mea, adevărul este că un copil nu poate să devină ceea ce visează. Pentru că visurile unui copil sunt nerealizabile şi nerealiste: superman, spiderman. Lumea în care trăieşte omul se aseamănă cu el la problema viitorului. Şi lumea şi omul sunt construite pas cu pas, nu visate şi visate la nesfârşit.( introducere ) Succes