| lusinda99 a întrebat:

Am si eu o intrebare si vreau parerea voastra.Stati sa va povestesc:In clasa a III-a m-am indragostit de un baiat si am aflat de la alti colegi ca si el ma placea pe mine.L-am placut pana in clasa a V-a cand a inceput sa tot stea cu o fata (nu erau impreuna) care nu era de la scoala noastra.Am aflat de la un coleg ca el a suparat-o pe acea fata si ca vroia sa-i ceara iertare insa de la un timp mi se parea ca tot sta atat de mult cu fata aia incat am ajuns la concluzia ca o place.De la un timp baiatul de care imi placea a devenit foarte enervant si am incetat sa-l mai plac insa, in clasa aVII-a s-a schimbat.Parca nu mai este atat de enervant acum si parca cand sta cu alte fete ma rode putin gelozia. Oare totusi m-am indragostit iar de el? Voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa fi inca indragostita de el, vorbeste cu el

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Va cunoasteti de mult, asa ca poti discuta cu el mai deschis.

| MerVeilleuX a răspuns:

Vorbeşte cu el, încearcă să-l cucereşti. smug

| ImiPlacToate a răspuns:

Posibil...O zi buna

| kidDiana a răspuns:

Ohh da stiu cum este, daca chiar iti place de el lupta pentru el pentru ca ai zis ca te-a placut si el mai demult nu acum de ce nu te-ar mai place, doar ati mai crescut sunteti mai constienti etc. Niciodata nu te da batuta pentru ca timpul va trece repede, vei ajunge la liceu si poate nu vei mai avea aceasta ocazie. Sper ca ti-am fost de folos.happy

| anutatuca a răspuns:

Dragoste cu nabadaii!
Incearca sa stai mai mult timp prin preajma lui sa vb cu el si poate pana la urma va iesi scanteia. Intelegi ce vreau sa zic poate o va uita pe aia si te va cuceri pe tine.
Succes si noroc in DRAGOSTE:*:**:*:*:

| lusinda99 explică:

Da dar oare ar trebui sa renunt?

| sskumpik a răspuns (pentru lusinda99):

Nu renunta. Poate el asteapta sa facu tu primul pas. Dupa tine. Lui ii mai place de tine? Daca da incearca sa vorbesti cu el si spune`i ce simti. Poate poate... Succes:*